İnkumu'nda hazırlıklar tamam

Bartın Belediyesi, yaz sezonunda yaşanan boğulma vakalarının önüne geçebilmek için tüm hazırlıklarını tamamladı. Yapılan hazırlıkları yerinde inceleyen Başkan Cemal Akın, açıklamalarda bulundu.

İnkumu'nda hazırlıklar tamam

 

Yapılan hazırlıkları ve cankurtaran hizmetleri için alınan teçhizatları göstermek için basın mensuplarıyla İnkumu'nda bir araya gelen Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, gerçekleştirilen çalışmaları anlattı. Akın, boğulma olaylarının önüne geçerek vatandaşların herhangi bir can kaybı yaşamadan huzur içinde tatillerini geçirmelerini arzu etiklerini söyledi.

“Cankurtaran ekibimiz görev başında”

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, vatandaşların herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmamaları için gerekli önlemleri aldıklarını söyledi.

Akın açıklamasında “ İnkumu açık deniz olması nedeni ile zaman zaman boğulma olayları ile karşılaşıyoruz. Özellikle il dışından gelen misafirlerimiz bu bölgede çeken akıntı olduğunu bilmiyorlar.  Vatandaşlarımızın herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmamaları için gerekli önlemleri alıyoruz. Bu kapsamda da Mavi Bayraklı İnkumu’nda yaşanabilecek olan boğulma vakalarının önüne geçebilmek için tüm hazırlıklarımızı tamamladığımız Cankurtaran ekibimiz görev başında. 1 Haziran-30 Eylül tarihleri arasında saat 10.00 ile 20.00 arasında 2 zodyak bot, 1 jet ski, şamandıralar, plaj boyunca 150 metre aralıklarla yerleştirilen can simitleri ve diğer ekipmanlar ve 13 personel ile 6 ayrı noktada hizmet verecek olan İtfaiye Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan cankurtaran ekibimiz, boğulma vakalarına karşı geniş tedbirler aldı. Ayrıca vatandaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla 30 bin broşür bastırılarak dağıtımına başlandı. Vatandaşlarımızın can güvenliği için üzerimize düşen ne varsa yerine getiriyoruz” dedi.