İl turizmine 4 milyon 750 bin TL kaynak aktarılacak

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının (BAKKA) 2020 Yılı Bartın İli Turizme Yönelik KÖA MDP değerlendirme sonuçlarının açıklandığını belirterek 'Program kapsamında Bartın ili turizm altyapısına yönelik yaklaşık 4 milyon 750 bin TL kaynak aktarılacak' dedi.

İl turizmine 4 milyon 750 bin TL kaynak aktarılacak

“Bartın’da Turizm Altyapısına BAKKA’dan Destek”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının (BAKKA) 2020 Yılı Bartın İli Turizme Yönelik KÖA MDP değerlendirme sonuçlarının açıklandığını söyledi. Milletvekili Tunç “Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Bartın İli Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan projelerin listesi 27 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla kamuoyuna ilan edilmiştir” dedi.

“9 proje başarılı bulundu”

Milletvekili Tunç, program kapsamında 15 proje başvuru alındığını ve değerlendirme süreci sonunda 5’i asil listede yer almak üzere 9 proje başarılı bulunduğunu  ifade ederek “Asil proje listesinde; “Kurucaşile Sahil Mesire Alanı ve Parkı” isimli projesi ile Kurucaşile Belediyesi, “Bartın'ın Doğası Sağlık Turizmine Ev Sahipliği Yapıyor” ve “Güzelcehisar Turizm Köyü Altyapısını Güçlendiriyor” isimli projeleri ile Bartın İl Özel İdaresi, “İpek Yolu'nda Bir Çıkış "Amastris ve Kromna Rotası" isimli projesi ile Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, “Bartın Kültür ve Macera Turizmine Hazırlanıyor” isimli projesi ile Bartın Kemankeşler Geleneksel Okçuluk Spor Kulübü yer almıştır. Asil projelerin tamamı ile sözleşme imzalaması durumunda Bartın ilinde turizm sektöründe altyapının geliştirilmesine yönelik 4 milyon 742 bin 455,56 TL kaynak aktarılması öngörülmekte. Bartın turizmimize önemli katkı sağlayacak proje destekleri Bartın’ımıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

15 başvuru alındı

BAKKA ise sonuçlarla ilgili şu açıklamada bulundu:

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2020 Yılı Bartın İli Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan projelerin listesi 27 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla kamuoyuna ilan edilmiştir. Program kapsamında 15 proje başvuru alınmış ve değerlendirme süreci sonunda 5’i asil listede yer almak üzere 9 proje başarılı bulunmuştur. Asil proje listesinde “Kurucaşile Sahil Mesire Alanı ve Parkı” isimli projesi ile Kurucaşile Belediyesi, “Bartın'ın Doğası Sağlık Turizmine Ev Sahipliği Yapıyor” ve “Güzelcehisar Turizm Köyü Altyapısını Güçlendiriyor” isimli projeleri ile Bartın İl Özel İdaresi, “İpek Yolu'nda Bir Çıkış "Amastris ve Kromna Rotası" isimli projesi ile Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve “Bartın Kültür ve Macera Turizmine Hazırlanıyor” isimli projesi ile Bartın Kemankeşler Geleneksel Okçuluk Spor Kulübü yer almaktadır. Asil projelerin tamamı ile sözleşme imzalaması durumunda Bartın ilinde turizm sektöründe altyapının geliştirilmesine yönelik 4 milyon 742 bin 455,56 TL kaynak aktarılması öngörülmektedir.”