'İl Su Kurulu' toplandı

Bartın'da Vali Dr. Nurtaç Arslan başkanlığında gerçekleştirilen 'İl Su Kurulu Toplantısı'nda ilimizdeki su kaynaklarının daha etkin şekilde korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalar ele alındı.

'İl Su Kurulu' toplandı

 

 

Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan başkanlığında Valilik 15 Temmuz Şehitleri Toplantı Salonunda “İl Su Kurulu Toplantısı” gerçekleştirildi.

Havza ölçekli yönetim planları, su verimliliği il planları ile içme ve kullanma suyu güvenliği planlarının hazırlanmasına katkıda bulunmak, su kaynaklarının korunması ve etkin yönetimine yönelik uygulamaların izlenmesi ve değerlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcıları, Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Satuk Buğra Fındık, Taşkın ve Kuraklık Yönetimi Daire Başkanı Mustafa Dal, Zonguldak Orman Bölge Müdürü, İller Bankası Kastamonu Bölge Müdürü, DSİ 23. Bölge Müdür Yardımcısı, Karayolları 15. Bölge Müdür Yardımcısı, İl Tarım ve Orman Müdürü, ilgili kurum amirleri ile paydaş kurumların temsilcileri katıldı.

Yapılan bilgilendirme sunumlarının ardından ilimizdeki su kaynaklarının daha etkin şekilde korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalar görüşüldü. (Haber Merkezi)