'Haydi Çocuklar Şenlik Var'

Bartın Belediyesi 2023- 2024 eğitim öğretim yılı öncesi bu yıl ilkini gerçekleştireceği 1. Çocuk Şenliği programında hem çocuklar hem de aileleri keyif dolu anlar geçirecek. Belediye Başkanı Fırıncıoğlu,'1.Çocuk Şenliği adı altında bu yıl birincisini gerçekleştirdiğimiz şenliğimizi geleneksel hale getirmek istiyoruz'dedi.

'Haydi Çocuklar Şenlik Var'

 

Gerçekleştirdiği projelerle vatandaşların yaşamını kolaylaştıran Bartın Belediyesi, sosyal projelerle de Bartınlıların hayatına neşe katıyor. Bartın Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 2 Eylül Cumartesi 11.00-20.00 saatleri arasında Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek olan Bartın Belediyesi 1.Çocuk  Şenliği de bu çalışmalardan bir tanesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı öncesi yapılacak olan bu şenlikte de hem çocuklar hem de aileleri keyif dolu anlar geçirecek.

Dereceye Giren Çocuklara Sürpriz Hediyeler Verilecek

Şenlik programı kapsamında şişme oyun grupları, yüz boyama ve palyaço gösterileri, çocuk oyunları (yumurta, halat, çuval, sandalye kapmaca, evet hayır, dans yarışması, kukla oynatma, zıp zıp, durmaca donmaca vb.), Vantrolog ve Kukla Sanatçısı Aykan Sağ’ın Vantralog ve ipli kukla gösterisi, masal anlatımı, kader kısmet oyunu ve daha birçok aktivite yer alıyor. Yoğun katılımın olması beklenen etkinliklerde aynı zamanda elma şekeri ve pamuk şeker ikramı da yapılacak. Gün boyunca düzenlenen yarışmalarda dereceye giren çocuklara düzenlenecek olan törenle sürpriz hediyeler verilecek.

Kan Bağışı Etkinliği de Gerçekleştirilecek

Tüm bu etkinliklerin yanı sıra Türk Kızılay Bartın Şubesi ve Karabük Kan Merkezi tarafından kan bağışı etkinliği gerçekleştirilecek. Türk Kızılay Bartın Şubesi’ne ait ikram aracı ile de etkinlik alanında çeşitli ikramlarda bulunulacak.

“Şenliğimize Tüm Çocuklarımızı Bekliyoruz”

Etkinliklerin önemine değinen Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu; “2023-2024 eğitim öğretim yılı öncesinde çocuklarımız için bir şenlik programı düzenliyoruz. Bartın Belediyesi 1.Çocuk Şenliği adı altında bu yıl birincisini gerçekleştirdiğimiz şenliğimizi geleneksel hale getirmek istiyoruz. Bu şenlikte çocuklarımız keyifli bir gün geçirirken doyasıya eğlenme fırsatı bulacaklar. Eğlenceli ve eğitici etkinlikler planlıyoruz. Bartın Belediyesi olarak her fırsatta ve her platformda gençlere ve çocuklara yönelik çalışmalar ortaya koyuyoruz. Bu şenlik de bunlardan bir tanesi. Bizim için büyük önem taşıyor. Gerçekleşecek şenliğimize tüm çocuklarımızı bekliyoruz. Emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.