Haydi Bartın, depremzedeler için el ele!

Bartınspor, BUKAD, Bartın Belediyesi, İl Özel İdaresi ve Bartın Üniversitesi depremzedeler için bir araya geldi. Bartınspor, 18 Mart'ta Bartın'daki 100 depremzede çocukla Atatürk Stadyumunda maç yapacak. Kardeşlik, dostluk, dayanışma, birlik ve beraberliğin üst düzey simgelerinden biri olacak maçtan elde edilecek gelir ise depremzedelerin yaralarını sarmak için kullanılacak. Aynı zamanda maça davete edilen 300 depremzede çocuğa Bartınspor forması ve oyuncak hediye edilecek. Cumartesi günü 15.00'da depremzede çocuklarla oynanacak maçın hatıra biletleri ise 100 TL.

Haydi Bartın, depremzedeler için el ele!

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününde Bartın Atatürk Şehir Stadında Bartınspor ile ilimize yerleşen 100 depremzede çocuk karşı karşıya gelecek. Yapılacak olan futbol müsabakasına davet edilen 300 depremzede çocuğa Bartınspor forması ve oyuncak hediye edilecek.

Bartınspor ile mücadele edecek 100 depremzede çocuk ise sahaya çıkacak. Müsabaka öncesi satılacak olan hatıra biletlerden elde edilen gelir depremzede vatandaşların yararına kullanılırken, bilet fiyatları ise 100 TL olarak belirlendi.

Organizasyon için açılan banka hesabında toplanacak olan satış gelirlerinde şeffaflığa önem verilecek.

“Depremzedelerin şuan her şeye ihtiyacı var”

Etkinlik öncesi tüm paydaşların bir araya geldiği bilgilendirme toplantısında konuşan Organizasyon Sorumlusu Ertuğrul Karakayış, depremzedelerin unutulmaması gerektiğini vurgulayarak; “Bugün bütün Bartın buradayız. Burada bulunma sebebimiz ‘Bartın Tek Yürek’ kampanyası çatısı altında bir organizasyonumuz var. 18 Mart Cumartesi günü Çanakkale Şehitlerimizi Anacağız. Akabinde 14.30’da yaşadığımız deprem olayından dolayı birçok vatandaşımızı kaybettik. Allah hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet eylesin. Biliyorsunuz Devletimiz bunula ilgili birçok çalışma yapıyor. Depremzedelerimizi unutmamamız lazım. Depremzedelerim şuan her şeye ihtiyacı var. İl İl Türkiye’nin dört bir yanından yardımlar geliyor. Depremzedeleri normale döndürmek için bir uğraş var. Kamuoyunda görmüşsünüzdür. Dört büyüklerden başladı bu furya. Bütün İller buna katıldı. Bizde Bartın olarak değişik bir şey yapalım, depremzedeleri de içinde barındırabilecek bir organizasyon yapalım istedik.” Dedi.

Karakayış: “Tüm Bartın halkını bekliyoruz”

Karakayış konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi, “18 Mart’ta saat 14.30’da Bartın Atatürk Şehir Stadında her şeyimiz canımız ciğerimiz Bartınspor’umuz ile 100 tane depremzede çocuğumuz bir futbol müsabakası oynayacak. Biz depremden etkilenerek ilimize yerleşen 100 tane çocuğumuzu sosyal hayata sokmak zorundayız. Sadece yardım etmekle olmaz, sosyal hayata da bu çocuklarımızı entegre etmek zorundayız. Bu sebeple bir organizasyon düzenledik. Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz. ‘Sonuna kadar yanınızdayım’ dedi. Bu bizim için çok önemli. İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz ve aynı zamanda Vali Yardımcımız ‘Ne istiyorsanız biz yanınızdayız’ dedi. Sayın Bartın Belediye Başkanımız ‘Arkadaşlar Belediye sizindir’ dedi. Dernek Başkanlarımız ‘biz ne yapabiliriz’ diye yanımıza geldiler. 18 Mart’ta Türkiye’de belki ilk, belki dünyada bir ilki yapacağız. Depremi yaşamış çocuklarımızı hem iyi hissettirmek için hem de hayata entegre etmek için bir organizasyon yapıyoruz. Bartınspor ile 100 tane çocuğumuz müsabaka yapacak. Tüm Bartın halkını oraya bekliyoruz. Hatıra biletlerimiz olacak, hatıra biletlerinden de gelen tüm gelir ayrı bir hesap açıldı o hesaba aktarılacak. Organizasyonu yapacağımız masrafları bile o paraya dokunmadan yapıyoruz. Herkes kendi bütçesince harcama yapıyor. Oradan gelecek hatıra biletlerinden kazanılarak depremzedelere gidecek yardım paralarının bir kuruşuna dahi dokunmadan bu organizasyonu bitireceğiz.”

Sarıkabak:“Hedefimiz sosyal entegrasyonu sağlamak”

Organizasyonun Genel Koordinatörlüğünü üstlenen Bartın Üniversitesi Öğretim Üyesi Murat Sarıkabak konuşmasında, organizasyon için Bartın’ın her yerinden destek geldiğini ifade ederek; “Gönüllülük talepleriyle bir ekip oluşturduk. Bu ekiple bu faaliyeti organize etmek adına neler yapabileceğimizi konuştuk ve bu organizasyonu yapmaya karar verdik. Bartın’ın her tarafından bizlere destek geldi. Biz 300 depremzede çocuğu oraya davet edeceğiz. 100 çocuk müsabaka yapacak. Bu 300 çocuğun hepsine de forma verilecek. Hem onlara oyuncaklar hediye edeceğiz, hem o alanı onlar için Çanakkale Zaferini ’de şenlendirecek bir alana dönüştüreceğiz. Aynı zamanda şehitlerimizi unutmayacağız hem de depremzedelerimizi unutmayacağız. Dengeyi koruyarak güzel bir organizasyon yapmaya çalışacağız. Bu faaliyet için bize resmi ya da resmi olmayan, kurumsal ya da kurumsal olmayan birçok firma, kurum, kuruluş yardımcı oldu. Hepsine gönülden teşekkürlerimizi sunmak istiyorum.” Dedi. 

 “Siyaset üstü bir etkinlik olacak”

Sarıkabak, konuşmasının devamında ise şunları da söyledi; “Biz bu yola ilk çıktığımızda düşündüğümüzden çok büyük bir meblağın Valiliğe aktarılarak, çok daha fazla faydalı olmayı sağlayacağımıza inanıyoruz. Daha büyük bir hedefimiz var. Sosyal entegrasyonu sağlamak. Çocuklarımızı, depremzedelerimizi halkımızla bir araya getirmek. İşte onu da burada belki ilk adımını atarak, belki Türkiye’de ki ilk öğreneğini yaparak sağlamaya çalışacağız. Biz bu organizasyonun hem yerel de hem de ulusal bazda yansımalarının olmasını, insanlara örnek olmasını bu sayede birçok iyiliğin önünün açılmasını hedefliyoruz. Bizim yapacağımız etkinlik Bartın’da tüm siyasi grupların içinde olmasını istediğimiz siyaset üstü bir etkinlik. Bizim için BUKAD resmi işleri yapan çatı dernek ama biz bütün dernekleri ya da kurum ve kuruluşları bir arada görmek istiyoruz. Herkesin her kesimden desteklerini beklediğimizi özellikle belirtmek istiyoruz.”.

Şahin;“Süreci dürüst bir şekilde yürüteceğiz”

BUKAD Dernek Başkanı Ufuk Şahin, böyle bir etkinliğin içerisinde olmakta gurur duyduklarını dile getirdiği konuşmasında, “Bugünkü etkinliğimiz BUKAD Derneğimizin öncülüğünde çatısı altında bir organizasyon yapacağız. Diğer Derneklerimizde Allah razı olsun bizim yanımızdalar. Bizin derneğimiz tüzüğünde sosyal entegrasyon, kültür alışverişi ön planda. Biz bu tür projeleri destekliyoruz, bundan sonrada desteklemeye devam edeceğiz. Bartınspor bizim için bir değer, Bartın’ın bir numaralı markası. Bartınsporumuzla beraber bu etkinliği yapmak bizim için büyük bir onur ve şereftir. Bizim amacımız depremzede çocuklarımızın sosyal entegrasyonunu sağlamak, o insanlara maddi destek sağlamak. Bu amaçla da biz hareket ediyoruz. Derneğimiz adına bir hesap açtık. Hiçbir arkadaşımız elden para almayacak, hesaba yatacak. Bununla ilgili şeffaf ve hesap verilebilir olacağız. Bu konuyla ilgili kafanızda soru işaretleri olmasın. Biz dürüst bir şekilde bu süreci yürüteceğiz.” Dedi. 

Yurtaçan; “Elimizden geleni yapmaya hazırız”

Bartınspor Başkanı Serkan Yurtaçan da konuşmasında tüm vatandaşların hatıra biletlerini almaya davet ederek; “Elde edilen gelirler deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza bir ufak da olsa kaynak olacağını düşünüyoruz. Bu doğrultuda bütün vatandaşlarımızı bu hatıra biletlerinden almaya davet ediyoruz. Güzel bir organizasyon olacağını düşünüyoruz. Bu ve bundan sonraki organizasyonlarda da biz Bartınspor olarak elimizden geleni yapmaya hazırız. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürlerimizi sunmak isterim.” Dedi.

Elçi; “Spor bir araç”

Bartınspor Teknik Direktörü Gürkan Elçi de konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Maksat gönüllere girebilmek. Spor bunun için bir araç. Bizde en iyi yaptığımız şeyi yaparak güzel anılar biriktirmek adına tek yürek olalım düşüncesiyle hareket e geçtik. Umarım faydalı olur. Gönüllere hep beraber girerek kardeşlerimize arkadaşlarımıza faydalı olabiliriz.”

Gazetecilerden gelen sorular yanıtlandı

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan organizasyon komitesi, taraftara çağrıda bulunarak dileyen taraftarların stada depremzede çocuklara verilmek ve deprem bölgesine gönderilmek üzere oyuncak getirebileceklerini duyurdu.

“Biletler nereden alınacak?”

Biletlerin satış noktaları ile ilgili de açıklamada bulunan BUKAD Başkanı Ufuk Şahin, “Tutanakla bu işi yapmak isteyen işletmelerimize tutanak karşılığında bilet vereceğiz. Karşılığında yine paraya el sürmeyeceğiz. Bizim bunun için açılmış hesabımız var. Para oraya aktarılacak. Organizasyon bitiminde tutarı valiliğin depremzedeler için açtığı hesaba aktaracağız. Hesap ekstremizi de dernekler müdürümüze ibraz edeceğiz. Bu organizasyon şeffaf ve hesap verilebilir bir organizasyon olacak.” Dedi.

Spor camiasından isimler katılacak

Spor camiasından ünlü isimlerin katılıp katılmayacağı sorusuna ise Bartın Üniversitesi’nden birçok şampiyonun katılacağı, katılamayanların ise video göndererek destek olacakları belirtildi.

Halil Mutlu ve Ergün Pembe’nin de katılım sağlayacağı organizasyona çok sayıda sporcunun da video gönderimi ile destek olacağı ifade edildi.

Bilet fiyatları ile ilgili basın mensuplarının sorusuna ise bir adet bilet fiyatının 100 TL olduğu açıklanırken dileyenlerin istediği sayıda bilet alabileceği vurgulandı.

 

 

Haydi Bartın, depremzedeler için el ele!
Haydi Bartın, depremzedeler için el ele!
Haydi Bartın, depremzedeler için el ele!
Haydi Bartın, depremzedeler için el ele!
Haydi Bartın, depremzedeler için el ele!