Güner, 23 Nisan'ı kutladı

Bartın Valisi Sinan Güner bir mesaj yayınlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Güner, 23 Nisan'ı kutladı

Bartın Valisi Sinan Güner bir mesaj yayınlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Vali Güner mesajında şunları söyledi:

 “Milletimizin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Sevgili Çocuklar: Gazi Mustafa Kemal Atatürk, millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temelini atarken, geleceğimizin teminatı olan sizlere verdiği önemin ve duyduğu güvenin ifadesi olarak bugünü armağan etmiştir. Kahraman bir milletin evlatları olarak sizler ülkemizin yarınlarısınız. Sadece Türk Milletinin ve devletinin değil dünyanın geleceği için el ele vererek sevgi, barış ve kardeşlik tohumları ekeceğinize inanıyorum. Sizler en değerli varlığımız, sevincimiz ve geleceğimizsiniz.

“Evlerimizi ve balkonlarımızı Türk Bayrağımızla süsleyelim”

Koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl olduğu gibi bu yılda 23 Nisan’ı coşkuyla kutlayamasak dahi evlerimizi ve balkonlarımızı Şanlı Türk Bayrağımızla süslemek suretiyle Milli birlik ve beraberliğimizin gücünü bir kez daha tüm dünyaya gösterecek, aynı coşku ve heyecanı yaşatacağız. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyet’in temellerini atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, milli mücadelemizin aziz şehitleri ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum.”