Gündem yaratan soruşturmaya ilişkin Bartın Belediyesi'nden açıklama

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Bartın Belediyesi'nde çalışan işçilerin ifadeye çağırılması üzerine Bartın Belediyesi'nden yapılan açıklamada 'Belediyemiz, tüm faaliyetlerinde her zaman hukuka, mevzuata ve kamu yararına uygun olarak hareket etmektedir. Bu kapsamda belediyemiz deposundan sıfır malzemelerin alınıp, çuvallarla bir iş yerine bırakıldığının tespit edilmesi üzerine adli makamlara suç duyurusunda bulunulmuş, suç duyurumuz üzerine de adli makamlarca derhal soruşturma başlatılmıştır. Belediyemizce de bu sürece tam destek verilmektedir. Bu bağlamda, geçmişten süre gelen bu tür olayları engelleme ve sorumlularını adalet önüne çıkarma yönünde kararlı adımlar atan ve atmaya devam eden Belediye Başkanımız, bu olayın aydınlatılması için gerekli tüm tedbirleri almış ve sorumluları adalete teslim etmiştir. Adli soruşturmanın selameti açısından detay paylaşılamamakla birlikte, süreçle ilgili gelişmeler oldukça siz değerli kamuoyu bilgilendirilecektir.' denildi.

Gündem yaratan soruşturmaya ilişkin Bartın Belediyesi'nden açıklama

 

Yalçınkaya, olayın aydınlatılması için gerekli tüm tedbirleri alarak sorumluları adalete teslim etti

Nilay Meryem ÇÖMLEK

 

Bartın’da geçtiğimiz gece saatlerinde Bartın Belediyesinde bazı çalışanların Emniyete ifadeye çağrılması gündem yarattı.

Haberlere de yansıyan gelişmeler üzerine Bartın Belediyesi’nden yazılı bir açıklama yapıldı.

Söz konusu soruşturmaya ilişkin olarak Bartın Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kamu hizmetlerinde kullanmak amacıyla; Belediyemiz depolarında muhafaza edilen bazı malzemelerin bir iş yerine getirilerek satışına kalkışılmasına ilişkin bir soruşturma kapsamında, belediyemiz işçi personelinden olaya karışanların Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrıldığı yönündeki haberlerle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bir açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Sıfır malzemelerin çuvallarla bir işyerine bırakıldığı tespit edildi

Öncelikle söz verdiğimiz üzere, göreve geldiğimiz günden itibaren Bartın Belediyesi olarak şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkeleri doğrultusunda hareket ettiğimizi ve edeceğimizi vurgulamak isteriz. Belediyemiz, tüm faaliyetlerinde her zaman hukuka, mevzuata ve kamu yararına uygun olarak hareket etmektedir. Bu kapsamda belediyemiz deposundan sıfır malzemelerin alınıp, çuvallarla bir iş yerine bırakıldığının tespit edilmesi üzerine adli makamlara suç duyurusunda bulunulmuş, suç duyurumuz üzerine de adli makamlarca derhal soruşturma başlatılmıştır. Belediyemizce de bu sürece tam destek verilmektedir.

Sorumlular adalete teslim edildi

Bu bağlamda, geçmişten süre gelen bu tür olayları engelleme ve sorumlularını adalet önüne çıkarma yönünde kararlı adımlar atan ve atmaya devam eden Belediye Başkanımız, bu olayın aydınlatılması için gerekli tüm tedbirleri almış ve sorumluları adalete teslim etmiştir.

Süreçle ilgili kamuoyu bilgilendirilecek

Adli soruşturmanın selameti açısından detay paylaşılamamakla birlikte, süreçle ilgili gelişmeler oldukça siz değerli kamuoyu bilgilendirilecektir.

“Güven ve huzur” vurgusu!

Yönetimimizde Bartın Belediyesi, halkımızın güvenini ve huzurunu bozacak hiçbir olumsuzluğa fırsat vermeyecek, şeffaf ve dürüst yönetim anlayışıyla çalışmalarına devam edecektir.

Bu süreçte gösterdiğiniz anlayış ve destekleriniz için teşekkür eder, siz değerli halkımızın gücü arkamızda oldukça huzur ve güven ortamında çok daha güzel hizmetlere imza atacağımızı kamuoyuna duyururuz.”