Göller Yanı Parkı'na Şehit Hakan Karataş'ın ismi verildi

Amasra İlçesindeki Göller Yanı Parkı'na 2019 yılında ilçede görev yaparken dalış eğitimi sırasında şehit olan Astsubay Hakan Karataş'ın ismi verildi.

PAYLAŞ
Bartın Hergün Gazetesi - Haber Merkezi

Amasra İlçesindeki Göller Yanı Parkı’na 2019 yılında ilçede görev yaparken dalış eğitimi sırasında şehit olan Astsubay Hakan Karataş’ın ismi verildi. Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde yapılan törene Amasra Kaymakamı Kadir Perçi, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanı Yb. Safa Söylem, ilçe Garnizon Komutanı Sn. Yzb. Türker Hazar,  Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır da katıldı. Başkan Çakır törende “21 Kasım 2019 tarihinde Tarlaağzı mevkiindeki bir eğitim dalışında kaybettiğimiz, sevgili Gülşah öğretmenimizin hayat arkadaşı, yavrumuz Bulut Kaan’ın biricik babası, Nazife anne ile Mehmet amcanın gözbebeği evlatları, bizlerin de çok değerli kardeşi, arkadaşı Şehit Astsubay Hakan Karataş’ın anısına  bir aradayız. Hizmet ettiği kentimiz Amasra’da  her zaman hatırlanması ve aziz hatırasının her zaman kalplerimizde yaşatılması için Gölleryanı Parkı’mıza şehidimizin adını vermek istiyoruz.Bu vatan için canını veren Aziz Şehitlerimizi unutmamız mümkün değil, onlar bizlerin kalbinde sonsuza kadar yaşıyor. Onlar için ne yapsak az kalır.  Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Şehit Astsubay Hakan Karataş ve tüm şehitlerimize rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum .Tüm hizmet ve emeklerin için teşekkür ederiz. Ruhun Şad olsun. “dedi.

Recai Çakır’ın konuşmasının ardından, Şehidimiz Hakan Karataş ve tüm şehitlerimiz için dua edildi. Sonrasında Göller Yanı Parkı’na Şehit Astsubay Hakan Karataş’ın ismi verildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN