Gölbucaklı:İnsanlar taş pişiriyorlar'

  Bir televizyon kanalında ülkemizdeki ekonomik ve enflasyonun geldiği son noktaya masaya koyduğu taşla tepki gösteren Memleket Partisi İl Başkanı Hacı Gölbucaklı 'Şimdi bu insanlar ne yiyor, buna bakmak lazım. Ben size göstereyim insanların ne yediğini. Bakın burada bir tencere var. Bu tencerede insanlar ne kaynatıyor? Ne yiyorlar? Aş mı pişiyor? Bunda aş pişmiyor, bunda taş pişiyor bakın. İnsanlar taş pişiriyorlar. Kaynatacak bir şeyleri yok bakın. Aş mı kaynıyor taş mı kaynıyor?' Dedi. 

Gölbucaklı:İnsanlar taş pişiriyorlar'

Gölbucaklı:İnsanlar taş pişiriyorlar”


 Ercan Aydın ile Er Meydanı Programına katılan Memleket Partisi Bartın İl Başkanı Hacı Gölbucaklı’nın, Aydın’ın sorduğu ekonomi ile ilgili soruya şok bir tepkiyle cevap verdi. Masaya tencere ve taş koyan Başkan Gölbucaklı taşı ve tencereyi göstererek “Şimdi bu insanlar ne yiyor, buna bakmak lazım. Ben size göstereyim insanların ne yediğini. Bakın burada bir tencere var. Bu tencerede insanlar ne kaynatıyor? Ne yiyorlar? Aş mı pişiyor? Bunda aş pişmiyor, bunda taş pişiyor bakın. İnsanlar taş pişiriyorlar. Kaynatacak bir şeyleri yok bakın. Aş mı kaynıyor taş mı kaynıyor?” Dedi. 

“Bu sefalettir başka bir şey değil”
Gölbucaklı emekli maaşı ve yan gelirleri ile bile evin ucu ucuna geçindiğini dile getirerek; “İnsanların cepleri boş karınları aç. İnsanlar geçinemiyor. Asgari ücret 5 bin 500 lira, 10 bin lira bile olsa yine yetmeyecek asgari ücret. Ben emekliyim benim maaşım 4 bin 100 lira. Çocuk okutuyorum üniversitede. Haydi, gel de geçin. Ev kendimizin, kiramız yok, çeşitli gelirlerimiz oluyor. Biz bile evi ucu ucuna geçindiriyoruz. Çoğu şeyden de feragat etmek zorunda kalıyoruz. Çoluk çocuğu var okulda gidiyorlar. Bu sebepten dolayı üniversiteyi kazanıp da kayıt yaptıramayan 206 bin öğrenci var. Neden? Normalde 4 kişilik bir aile geçinemiyor ki, o çocuk nasıl okuyacak. Yani bu sefalettir. Başka bir şey değil. Bu kriz falan değil bambaşka bir şey” şeklinde konuştu.