GİAD'tan 15 Temmuz mesajı

Bartın Genç İş İnsanları Derneği (GİAD) 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

GİAD'tan 15 Temmuz mesajı

Bartın Genç İş İnsanları Derneği (GİAD) 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bartın GİAD mesajında şunları söyledi:

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü; darbe girişimine karşı mücadele veren şehit ve gazilerimizi anma, demokratik kazanımlarımızın değerini vurgulama günüdür. Anayasal düzeni yıkmak, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirilen darbe girişimi toplumumuzun ve devletimizin gayretiyle bertaraf edilmiştir. Ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzenine ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle; ülkemizin birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verilen mücadeleden asla taviz verilmeyecektir.

“İhanet çetesini bir kez daha lanetliyoruz”

Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü en içten dileklerimizle kutluyor, hain darbe girişiminin faili ihanet çetesini bir kez daha lanetliyoruz. Bu tehlikeyi bir daha yaşamamak için demokrasimizi güçlendirmenin temel koşulları olan özgürlükler, adalet, hukuk devleti, güvenlik ve refah boyutlarında ülkemizi hak ettiği noktalara getirecek politikaların geliştirilmesi, korunması ve ilerletilmesini temenni ediyor, Cumhuriyetimizin değerlerini kararlılıkla savunmaya ve bu yönde emek vermeye devam ediyoruz. Birlik ve beraberliğimizin sonsuza kadar daim olması dileğiyle, tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz, milli irademize sahip çıkan Bartınlı hemşerilerimize sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz."