Gelecek Partisinden şehit madenci ailelerine ziyaret

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanı Abdullah Başcı, Sosyal Politikalar Başkan yardımcıları Sevda Yılmaz ve Fatih Öznam Bartın'a gelerek şehit madenci aileleriyle ve partililerle bir araya geldi.

PAYLAŞ
Bartın Hergün Gazetesi - Muhammet CİVAN

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkanı Abdullah Başcı, Sosyal Politikalar Başkan yardımcıları Sevda Yılmaz ve Fatih Öznam Bartın İl Başkanlığına ziyarette bulunarak Bartın İl teşkilatı ile bir araya geldiler. Gelecek Partisi İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya toplantıda Bartın'daki çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirdi. Kurtkaya yaptığı sunumda "Bu kadar baskıcı, bu kadar otoriter, siyasette korku imparatorluğunun hızlı yayıldığı bir ortamda, yeni kurulan bir partinin, kadrolaşmasın da zorluk çekeceğimizi bildiğimiz için ülkesine ve kendine inanan, güçlü, korkusuz ve karakterli kadrolarla, bu özelliği taşıyan arkadaşlarımızla yol yürümeye gayret gösterdik. Tüm Gelecek kadroları olarak hep önümüze baktık, hep Geleceğe baktık. Arkamıza baktık. Geçmişte yaptığımız siyasetten ders çıkarıyoruz. Haksızlığa, adaletsizliğe, hukuksuzluğa müsade etmiyoruz, etmeyeceğiz. Millet iradesinin sandıkta tecelli edeceği güne kadar milletimizin dikkatini çekmek için, milletimizin hafızalarında yer alabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Genel Merkezimizden aldığımız güçle, biliyoruz ki Genel Merkezimiz bizim sözümüzü yerde bırakmaz, o güçle Milletimizin sorunlarını çözüm oluyoruz. Allah nasip eder, bir gün iktidar olursak yarınlarının, çocuklarının, torunlarının geleceğinin daha aydınlık, daha müreffeh olacağına da söz veriyoruz" dedi.

Başçı: “Unutmayacağız, unutturmayacağız”

Toplantı sonrası Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başcı, İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ve beraberindeki heyet 14 Ekim 2022 de ilimizde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden şehit madenci ailelerini ziyaret etti. Başçı, " Daha öncelerde de, ilçe ziyaretleri, esnaf ziyaretleri için birkaç sefer Bartın'a geldim.  Bartın doğasıyla, insanlarıyla çok güzel bir şehir, kendimi Bartın'ın fahri bir hemşehrisi olarak hissediyorum. Bu elim kazayı öğrendiğimiz gün Sayın Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu ile Rize mitingimizi ve birkaç programımızı iptal ederek Bartınlı hemşehrilerimizin, Bartınlı dostlarımızın acılar paylaştıkça azalır diyerek, yanlarında olmak için Bartın'a geldik. Ogün şehitlerimizin ebediyete yolculuklarında görevimizi yapmak üzere yerimizi aldık. Ogün sizleri unutmayacağız, unutturmayacağız diye kendimize söz verdik. Bugün de bu acılı ailelerimize, acılarını hatırlatmak için değil, acılarını paylaşmak üzere taziye ziyaretinde bulunduk. Ailelerimize ziyaretimizde yüreklerimiz dağlandı. Gencecik fidanlarımızı kaybettik. Fidanlarımızın yavrularını gördükçe bu kazanın sorumlulularının adaletin önünde hiçbir baskı altında kalınmadan hesap vermesini bekliyoruz. Devletimizin de sosyal devlet olarak kendine düşen sosyal devlet sorumluluğunun yerine getirilmesini, bu yavrularımızın geleceğinin garanti altına alınmasını, bu ailelerimize verilen sözlerin harfiyen yerine getirilmesini bekliyoruz. Takipçisi olacağız. Unutmayacağız, unutturmayacağız" dedi. 

Sonrasında heyet esnaf ziyaretlerinde de bulundu.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN