Fırıncıoğlu'ndan ücretsiz kartlarla ilgili iddialara cevap

Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, 65 yaş üstü ve engelli yolculara tanınan ücretsiz ulaşım imkanının kaldırıldığı yönünde ortaya atılan iddialara cevap verdi. iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten Başkan Fırıncıoğlu, 65 yaş ve üzeri yaşlılar ile yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşların ücretsiz seyahat hakkından yararlanmaya devam edebilmeleri için güncelleme yapmaları gerektiğini söyledi.

Fırıncıoğlu'ndan ücretsiz kartlarla ilgili iddialara cevap

Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, 65 yaş üstü ve engelli yolculara tanınan ücretsiz ulaşım imkanının kaldırıldığı yönünde ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, 65 yaş ve üzeri yaşlılar ile yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşların ücretsiz seyahat hakkından yararlanmaya devam edebilmeleri için güncelleme yapmaları gerektiğini ifade etti. 65 yaş ve üzeri yaşlıların sadece akıllı kartlarıyla,  yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşların da engelli raporu ve akıllı kartlarıyla Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsü Durağı’na müracaat edebileceğini söyleyen Başkan Fırıncıoğlu, güncelleme işleminin ücretsiz yapıldığını belirtti.  Fırıncıoğlu, vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına her yıl güncelleme işlemini yapmaları gerektiğini söyledi.

“Uygulamada Değişiklik Söz Konusu Değildir”

Konuyla ilgili açıklamasında Başkan Fırıncıoğlu; “65 yaş ve üzeri yaşlılar ile yüzde 40 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşlarımızın ücretsiz seyahat hakkının engellendiği, ücretsiz ulaşım imkanının kaldırıldığı yönünde ortaya atılan iddialar asılsızdır. Herhangi bir engelleme veya uygulamada değişiklik söz konusu değildir. Ücretsiz seyahat hakkından yararlanan bu vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına her yıl akıllı kartlarını güncellemesi gerekiyor. 65 yaş ve üzeri yaşlılarımız sadece akıllı kartlarıyla ve engelli raporu bulunan vatandaşlarımız da engelli raporu ve akıllı kartlarıyla Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsü Durağı’na müracaat edebilirler. Ücretsiz yapılan güncelleme işleminin ardından vatandaşlarımız bu haklarını yine kullanmaya devam edebilirler” dedi.