'Fırıncıoğlu, Madenciler gününü kutladı'

Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü münasebetiyle mesaj yayımladı. Fırıncıoğlu, 'Yaşadığımız dünyanın en zor ve en anlamlı mesleklerinden birisi olan madencilik mesleğini yapan kardeşlerimizin kalkınmanın ve gelişmenin temel dinamiği olan enerji ve tabii kaynakların ekonomiye kazandırılması için büyük emekleri vardır' ded

'Fırıncıoğlu, Madenciler gününü kutladı'

 

4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu mesaj yayınladı. Başkan Fırıncıoğlu, mesajında şu ifadeleri kullandı; “Dünyanın en zor ve anlamlı mesleğini yaparak, yer altı kaynaklarımızı ülkemizin hizmetine sunmak için madencilerimiz tarafından birlik ve dayanışma ile yerin metrelerce altında verilen bu mücadeleyi başka hiçbir meslek grubunda göremeyiz. Yaşadığımız dünyanın en zor ve en anlamlı mesleklerinden birisi olan madencilik mesleğini yapan kardeşlerimizin kalkınmanın ve gelişmenin temel dinamiği olan enerji ve tabii kaynakların ekonomiye kazandırılması için büyük emekleri vardır. Yerin yüzlerce metre altından evlerine ekmek götürmeye çalışan maden emekçisi kardeşlerimize kolaylıklar diliyorum. Şehit verdiğimiz madenci kardeşlerimizi rahmetle anıyor, tüm maden emekçisi kardeşlerimizin gününü kutluyorum.” dedi

Bartın Belediyesi Engelliler Günü Etkinliği

Bartın Belediyesi öncülüğünde Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun da katkılarıyla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliği düzenlendi.

 

 

Bartın Belediyesi öncülüğünde Ömer Tepesi Spor Salonu’nda etkinlikler gerçekleştirildi. Ömer Tepesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliklerde  Oryantiring  yarışması, madalya töreni ve ikramların yanı sıra Sertan Özer de konser verdi. Etkinlikler sonrası değerlendirmelerde bulunan Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu; “Bartın Belediyesi Engelsiz Sanat Evimizin, Türkiye Oryantiring Federasyonu Bartın İl Temsilciliği ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Bartın İl Temsilciliği ile birlikte 3 Aralık Dünya Engelliler Gününe özel düzenlemiş olduğu etkinliklerde özel gereksinimli bireyler ve kıymetli aileleri ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadık. Bu anlamlı günde bizleri bir araya getiren Bartın Belediyesi Engelsiz Sanat Evimize, Türkiye Oryantiring Federasyonu Bartın İl Temsilciliğine, Türkiye Dağcılık Federasyonu Bartın İl Temsilciliğine, gönüllü olarak konser veren Sayın Sertan Özer ile ekibine ve bütün misafirlerimize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Bahçeli’den Bartın’a selam

                Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

 

Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fhri Fırıncıoğlu geçtiğimiz hafta sonu Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Başkan Fırıncıoğlu, ilk olarak Milliyetçi Hareket Partisi Özel Kalem Müdür Yardımcısı Bilal Aydın’ı ziyaret ederek, sohbet etti. Aydın’a gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Başkan Fırıncıoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ı ziyaret etti. Başkan Fırıncıoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Durmaz ile Belediye çalışmalarını değerlendirerek, 2024 yılının Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerle ilgili istişarelerde bulundu. Genel Merkez ziyaretleri kapsamında Fırıncıoğlu, son ziyaretini de Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye gerçekleştirdi. Genel Başkan Bahçeli’ye Bartınlıların selamlarını ileten Başkan Fırıncıoğlu, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Genel Başkan Bahçeli’ye misafirperverliği, yakın ilgisi ve Bartın ile ilgili düşünceleri için teşekkür eden Fırıncıoğlu, saygılarını sundu.

 

İnkumu sahilinde oluşan kirliliğe müdahale ettik

                Bartın Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü tarafından İnkumu’nda temizlik çalışması gerçekleştirildi.

 

 İnkumu’ndaki çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu; “Göreve geldiğimiz günden buyana temizlik çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Gerekli planlamalarımızı yaparak, şehrin birçok noktasında çalışma yaptık. Bu çalışmalarımızın vatandaşlarımız tarafından takdir ediliyor olması bizim için en büyük mutluluk. Belirlediğimiz plan program çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Son olarak da yağış ve fırtınanın etkisiyle İnkumu sahilinde oluşan kirliliğe müdahale ettik. Ekiplerimiz hummalı bir çalışma sonucu sahilimizi temizlediler. Görev alan personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Mezarlıklar ve Defin İşleri Birimi Bartın’da verdiği cenaze hizmetleriyle vatandaşların acısını paylaşmaya devam ediyor. Büyük bir ihtiyaca cevap veren Gasilhanesi’de verilen ücretsiz yıkama ve bekletme hizmeti ile Belediye, vatandaşların zor zamanında yanında yer alıyor. Bu hizmetin yanı sıra şehir içi ve şehir dışı 7 gün 24 saat ücretsiz cenaze nakil hizmetlerinin yanı sıra kefen ve saburaj tahtası da ücretsiz temin ediyor. Cenaze evlerinde pide, ayran, lokum gibi ikramlar da yapılırken, 1000 adet tabure de cenazelere ve mevlitlere gönderilerek, önemli bir ihtiyaç karşılanıyor. Bu hizmetlerden 2023 yılında da çok sayıda vatandaş yararlandı. 2023 yılında Gasilhanede 405 kadın cenaze ve 519 erkek olmak üzere toplam 924 cenaze yıkandı.

Cenazenin Nakli Ücretsiz Yapıldı

Şehir merkezinde, ilçe, belde ve bunlara bağlı çevre köylerde olduğu gibi şehirlerarasında da 7 gün 24 saat cenaze nakil hizmetleri veren Bartın Belediyesi, 2023 yılında 6 adet cenaze nakil aracıyla şehir içi 329, şehir dışı 180 ve mücavir alan dışı yerlere(köyler) 634 olmak üzere toplam 1.143 cenazenin nakli ücretsiz yapıldı. Cenaze nakillerinde şehir içi 6.580 Km, şehir dışı 79.830 Km ve köylere 26.073 Km olmak üzere toplam 112.483 Km yol kat edildi.

“Cenaze Hizmetlerinin Aksamadan Devam Etmesi İçin Ne Gerekiyorsa Yapıyoruz”

Cenaze hizmetlerin ücretsiz verildiğini belirten Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Vatandaşları zor zamanlarında da yalnız bırakmadıklarını ifade etti. Başkan Fırıncıoğlu; “Göreve geldiğimiz günden buyana cenaze hizmetlerinin aksamadan devam etmesi için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bu önemli hizmetimizin kapsamını artırarak devam ettiriyoruz. Bartın Belediyesi olarak vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Ücretsiz cenaze naklinden, cenaze evlerine gönderdiğimiz çeşitli ikramlara, ücretsiz kefen ve sabutaj tahtasından, cenaze evlerine tabure desteğine kadar birçok hizmeti ücretsiz bir şekilde halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bu hizmetlerimizde görev alan personelimize teşekkür ediyorum” dedi.