Engelli girişimcilere hibe!

Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) kendi işini kurmak isteyen engelli girişimcilere 90 bin TL, eski hükümlülere ise 70 bin TL hibe desteği imkânı sağlanacağını açıkladı.

Engelli girişimcilere hibe!

İŞKUR, Engelli ve eski hükümlü vatandaşların istihdama katılması ve üretim sürecinde etkin rol oynaması düşüncesinden yola çıkarak engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek vermek amacıyla hazırlanan engelli ve eski hükümlü hibe desteği başvurularının başladığını duyurdu. İŞKUR Müdürü Ali Solak hibe desteğiyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Ülkemizde aktif ve pasif istihdam politikalarının uygulanması ve geliştirilmesi noktasında önemli görevler üstelenmekteyiz. Hibe desteği de dezavantajlı gruplar için istihdam piyasasına sunduğumuz reçetelerden biridir. Bu amaçla hazırlanan hibe programında sağlanacak hibe miktarının üst limitlerinin engelliler için 90 bin TL, eski hükümlüler için ise 70 bin TL olarak belirlendi. Kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlarımızın proje başvurularını 9 Aralık 2022 tarihi saat 23:59’ a kadar E-Devlet üzerinden online olarak yapmaları gerekmekte olup, engelli vatandaşlarımızın İl Müdürlüğümüze elden veya posta yoluyla yapılacak proje başvuruları kabul edilmeyecektir, eski hükümlü girişimcilerimiz ise projelerini Adalet Bakanlığının ilgili birimleri (Denetimli Serbestlik Müdürlükleri, Koruma Kurulları gibi) aracılığıyla 9 Aralık 2022 tarihi mesai saati sona erene kadar İl Müdürlüğümüze ileterek başvuru yapabilirler.

Ayrıca engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, belediyeler, üniversiteler ve kamu kurumları hazırladıkları projelerini 9 Aralık 2022 tarihi mesai saati sona erene kadar İl Müdürlüğümüze elden veya posta yoluyla teslim edebilirler" Konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların https://www.iskur.gov.tr/ adresinden duyurular bölümünden başvuru rehberlerine ulaşabileceklerdir.  https://www.iskur.gov.tr/duyurular/2023-1-donemine-iliskin-engelli-ve-eski-hukumlu-proje-basvurulari-basladi/