Elmas Ödülleri'nde 'Yılın Deniz Mahsulleri Lezzet İşletme Markası Ödülü' Mustafa Amca'nın Yeri Canlı Balık'ın oldu

4. Uluslararası Elmas Ödülleri sahiplerini buldu. Amasra Mustafa Amcanın Yeri Canlı Balık Restaurant da ödüle layık görüldü. Mustafa Amcanın Yeri & Canlı Balık restoran Uluslararası  4. Elmas Ödüllerinde 'Yılın Deniz Mahsulleri Lezzet İşletme Markası Ödülü'ne layık görüldü.

Elmas Ödülleri'nde 'Yılın Deniz Mahsulleri Lezzet İşletme Markası Ödülü' Mustafa Amca'nın Yeri Canlı Balık'ın oldu

 

 

 

Erkan Hızoğlu

 

4. Uluslararası Elmas Ödülleri, Wyndham Grand İstanbul Levent'de, Pınar Altuğ Atacan ve Bekir Aksoy’un sunumuyla gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

Siyaset, medya ve cemiyet hayatından birçok ismin katıldığı 4. Uluslararası Elmas Ödülleri 2024 Töreni’nde lezzet yolculuğunun Amasra’daki durağı Mustafa Amcanın Yeri Canlı Balık, yine ödüle layık görüldü. Her biri alanında uzman jüri üyeleri tarafından belirlenen ödüller yerel yönetimlere ve hizmetlerine hâkim jüri üyelerinin karar vermesi neticesinde uygun bulundu.

Böylece jüri üyelerinin eleğinden geçen marka ve kurumlar ödül almaya hak kazanırken Amasra’da bölgenin yükselen değeri olarak fark ve değer katan Mustafa Amcanın Yeri & Canlı Balık restoran, uluslararası lezzet arenasında yeni bir ödüle daha layık görüldü.

 

Lezzetlerini taçlandırdı

 

2022 Gastrotürk yılında En İyi Türk Mutfağı ödüllerinden sonra 2024 Uluslararası 4.Elmas Ödüllerinde Yılın Deniz Mahsulleri Lezzet İşletme Markası ödülünü kazanan işletme Amasra ve Bartın’ın adını bir kez daha dünyaya duyurdu.

İşletme sahibi Mete Ayyıldız ödül gecesine ilişkin açıklamasında, “Yaklaşık 15 yıldır Türkiye'nin en önemli televizyon kanallarında sektörel programlar yapan, markalar ve kişilerin medya çalışmalarını başarılı bir şekilde yürüten Luna Medya & Ratel medya organizasyonunda İstanbul Wyndham Grand İstanbul Levent’de gerçekleşen 4.Uluslararasi Elmas Ödüllerinde Yılın Deniz Mahsulleri Lezzet İşletme Markası ödülümüzü aldık. Bizleri tercih ederek bu ödülü kazanmamızı sağlayan tüm müşterilerimize ve bizlere bu ödülü layık gören tüm komite üyelerine şükranlarımızı sunarken, şu anda aramızda olmayan basta kurucumuz Mustafa Ayyıldız olmak üzere tüm emektarlarımızı rahmet ve minnet ile anıyoruz.” dedi.

Bizler de Bartın Haber İletişim Medya olarak ilimizin gastronomideki gurur kaynağı Mustafa Amcanın Yeri & Canlı Balık restoran işletmesini tebrik ediyor, lezzet yolculuğundaki başarılarının devamını diliyoruz.

 

Geleneğin sürdürücüsü “Canlı Balık”

 

Amasra’nın Çekiciler Çarşısı’nda bulunan köhne bir balık lokantasında kendini yetiştiren Mustafa Amca (Mustafa Ayyıldız) burada edinmeye başladığı engin tecrübelerini Küçük Liman kıyısında açtığı Canlı Balık Restaurant’ta devam ettirdi. 1992 yılında rahmetli olduktan sonra çocukları ve torunları, Mustafa Amcadan miras aldıkları tecrübe ve kaliteli hizmet anlayışı ile faaliyetlerini sürdürüp bu günlere getirdi.

İlk adı olan “Canlı Balık Restaurant”ı 1945 yılında kazanan mekan, ismini 2003 yılında rahmetli Mustafa Ayyıldız’ın adını yaşatmak için “Mustafa Amca’nın Yeri Canlı Balık Restaurant” olarak değiştirdi. Gücünü aile bireylerinin birbirleri ile olan kuvvetli bağından alan mekan kısa sürede ismini, bulunduğu ilin sınırları dışına da taşıyarak Türkiye ve Dünyanın gözde mekanları arasına girdi.

 

Karadeniz’in lezzetli balıklarıyla Amasra salatasının muhteşem uyumu

 

Mustafa Amca’nın yeri Canlı Balık Restaurant, her mevsim taze balıkları ve deniz ürünlerini, unutulmayacak bir mönüde buluşturuyor. Seçkin deniz ürünleri, kusursuz servis ile sunuluyor. Bölgeye mahsus pişirme tekniği ile balığın sunumu birleşip bir de bu lezzete meşhur Amasra Salatası eklenince bu lezzetin tadına varanlar Mustafa Amca’nın yerinin tutkunu oluyor.

Mustafa Amca’nın yeri Canlı Balık Restaurant’ı diğer mekanlardan ayıran bir diğer özelliği de; işletme sahiplerinin kelimenin tam anlamıyla “işin mutfağında olmalarından” kaynaklanıyor. Müşteriye sunulan yiyeceklerin hazırlama aşamasından sunum aşamasına kadar işletme sahiplerinin elinden geçmesi lezzete yansıyan önemli özelliklerin en başında geliyor. Bu güzide mekanda servis gündüz saat 12:00’den gece 24:00’e kadar sürüyor.

 

Zamanın en güzel anını doyumsuzca yaşayabiliyorsunuz

 

Canlı Balık Restaurant yeni konsepti; misafirlerinin, özenle pişirilmiş, itina ile servis edilmiş nefis balık mönülerinin tadına varmalarını sağlamak amacıyla rahatlığın ön planda tutulduğu bir düzen ve dekorasyondan oluşuyor. 150 kişilik yazlık terası, deniz kenarındaki masaları ile Amasra’nın Küçük Liman koyunun serin ve esintili kıyısında keyiflere keyif katıyor.

Mustafa Amca’nın yeri Canlı Balık Restaurant’ı tercih eden seçkin insanların yer aldığı müşteri profili genellikle ailelerden, çiftlerden ve arkadaş gruplarından oluşuyor.

 

Bir akşamüstü karnavalı ile balık lezzetinin birleşimi…

 

Canlı Balıkta benzersiz balık lezzetine her akşam bir Karnavalının Geçit Töreni eşlik eder.  Amasra’nın Küçük Liman kıyısında mutlaka bir Balıkçı Sandalı batan güneşin içinden geçecek; ak kanatlı bir Martı küçük balığı avlamak için hemen önünüzde suya dalacak, güneşin son ışıklarıyla parlayan gövdesi gökyüzünde beyaz ince iz bırakan bir uçak üstünüzden geçecek, uzakta beliren bir gemi ise az sonra kızıla boyanan güneşle birlikte ufukta kaybolacak.

Gündüzleri rüzgarın esintisi, dalgaların arasında süzülen martıların dansları, koyda dolaşan su tavukları, ördekler ve yunusların hareketleri, akşamları ise yıldızları altındaki antik limanın manzarası dost ve sevgililerle yapılacak sohbetlere eşlik edecek.

Güzel anların yaşandığı ayrıcalıklı mekan; Mustafa Amca’nın yeri Canlı Balık Restaurant, bu bayram ve yaz sezonu boyunca misafirlerini bekliyor.