Dört partiden ortak terörü lanet bildirisi

AK Parti, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisinin, Irak'ın kuzeyinde 12 askerin şehit olduğu terör saldırılarıyla ilgili yayımladığı ortak bildiride, 'Birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik saldırıları şiddetle kınıyoruz. Terör ve şiddet hiçbir zaman hedefine ve amacına ulaşamayacaktır.' ifadeleri kullanıldı. AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, bildiriyle ilgili 'Dün ve bugün Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinden yüreklerimizi dağlayan haberler gelmiş 12 kahraman vatan evladı şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Terörü lanetliyoruz ve kınıyoruz. Rabbim ülkemizi her türlü kötülükten korusun' sözleriyle değerlendirdi.

Dört partiden ortak terörü lanet bildirisi

Bütçe kanunu teklifi görüşmelerinin sürdüğü sırada AK Parti, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisinin grup başkanvekillerinin imzasıyla Irak'ın kuzeyindeki terör saldırılarıyla ilgili ortak bildiri yayımlandı.Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda bildiriyi AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta, MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ve Saadet Partisi Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin, yerlerinden söz alarak okudu.

Bildiride, şunlar kaydedildi:

"Bölücü terör örgütü PKK tarafından iki gündür gerçekleştirilen hain terör saldırıları neticesinde 12 vatan evladımızı kaybetmiş bulunmaktayız. Milletimizin başı sağ olsun. Bu menfur saldırılarda şehit düşen kahraman askerlerimize Cenabıallah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize sabır, yaralılarımıza acil şifa diliyoruz.

Bizler, TBMM'de, bildiride imzası bulunan siyasi parti grupları olarak, birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Terör ve şiddet hiçbir zaman hedefine ve amacına ulaşamayacaktır. Aziz milletimizin teröre asla boyun eğmeyeceğini, Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenliğine tehdit oluşturan tüm terör örgütleriyle tavizsiz bir şekilde mücadele edecek güç ve kudrete sahip olduğunu kararlılıkla ilan ediyoruz."

Aldatmaz: “Yüreklerimiz dağlandı”

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, bildiriyle ilgili sosyal medyadan “Dün ve bugün Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinden yüreklerimizi dağlayan haberler gelmiş; 12 kahraman vatan evladı şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bu elim haberler üzerine, TBMM’de grubu bulunan partilerin teröre karşı yek vücut olabilmesi için ortak bildiri önerisinde bulunulmuş; AK Parti grubumuz ile MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi grupları bildiriye destek vermişlerdir. Terörü lanetliyoruz ve kınıyoruz. Rabbim ülkemizi her türlü kötülükten korusun” değerlendirmesinde bulundu.

Aldatmaz, şehidimiz için bağ sağlığı diledi

Milletvekili Aldatmaz Irak’ın kuzeyindeki saldırıda şehit düşerek Zonguldak’ın Ereğli İlçesiyle birlikte yüreğimize ateş düşüren Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı için de “Irak’ın kuzeyinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan menfur saldırıda şehit düşen, Zonguldak Ereğli İlçemizden hemşehrimiz Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı kardeşimize Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine sabr-ı cemil diliyorum” sözleriyle baş sağlığı diledi.