Demir, güven tazeledi

AK Parti Bartın Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi'nde mevcut Başkanı Mücahit Demir, yeniden başkan seçildi. Başkan Demir kongrede yaptığı konuşmada 'Bizler AK Gençlik olarak kapı kapı dolaşarak durmadan, yorulmadan en önde birlik ve beraberlik içerisinde kimseyi kırmadan, gönüllere girerek davamızı anlatmaya hız kesmeden devam edeceğiz' dedi.

Demir, güven tazeledi

AK Parti Bartın İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi Bartın Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Kongre salonunda coşku dolu anlar yaşanırken mevcut Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir tek liste ile gidilen seçimlerde yeniden AK Parti Bartın İl Gençlik Kolları Başkanlığına seçildi. Kongreye, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı gibi isimlerin yanı sıra AK Parti Genel Merkezinden ve çevre illerden de önemli isimler katılım sağladı.

Kongre salonunda coşku dolu anlar yaşanırken Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir tüm gençlerin derdini dert, mutluluğunu ise mutluluk edineceklerini ve bu anlayışla çalışacaklarını söyledi.

Mevcut Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir’in güven tazeleyerek yeniden Gençlik Kolları Başkanı seçildiği kongre renkli görüntülerle sona erdi.

Demir: “Kapı kapı dolaşamaya devam edeceğiz”

Kongrede konuşan Gençlik Kolları Başkanı Demir, şunları söyledi:

“Kongreler bizler için düğün günüdür, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmek, inandığımız yolda emin adımlarla 2023 hedeflerimize ilerlemek için gerçekleştirdiğimiz kongre sürecinin Bartın’ımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Gençler tecrübesizdir, gençlere siyaset emanet edilmez, gençlere idarecilik verilmez diyenlere inat biz gençleri ‘yedek kulübesinde değil hep ilk onbirde görmek istiyorum’ diyerek siyasette gençlere yer vermenin ustanın şiarından olduğunu gösteren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Liderimize, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum.

Bizler AK Gençlik olarak kapı kapı dolaşarak durmadan, yorulmadan en önde birlik ve beraberlik içerisinde kimseyi kırmadan, gönüllere girerek davamızı anlatmaya hız kesmeden devam edeceğiz. Bu salondaki coşku bana gösteriyor ki Bartın en önde yürümeye hazır inşallah.

“Büyüklerimizin de yanındayız”

Bizler makam ve mevki peşinde olmayan, karşılıksız kendini bu vatana ve millete hizmet etmeye adamış hesabi değil hasbi olan kişileriz, bugün Mücahit Demir Gençlik Kolları Başkanı,  yarın ise normal üye olabilir. Önemli olan önümüzdeki etiketler değil bu davaya ne kazandırdığımızdır. Rabbim bizleri bu yoldan ayırmasın. Bundan sonra tek bir gencimizin derdi bizim derdimiz, mutluluğu mutluluğumuzdur.

Ben gençlere abilik yapan, her daim yanında olan İl Başkanımıza, Ankara’daki elimiz kulağımız, Bartın’ımızın gururu, gençlerin kendisini örnek aldığı Milletvekilimize, İl Genel Meclis Başkanımıza, Kadın Kollarımıza, Merkez İlçe Teşkilatımıza ve tüm teşkilat mensuplarımıza gençlere verdiği desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bizler de her zaman büyüklerimizin yanındayız.”

Kalaycı: “Bartın gençliğinin örnek alacağı gençlik burada”

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı da tüm il, ilçe, belde, kadın, gençlik kollarıyla, tüm teşkilatlarıyla “2023 hazır ol biz geliyoruz” diyerek şöyle konuştu:

“AK Parti ailesi dünyanın en büyük ailesidir. 11 milyonun üzerinde üyesi ile en büyük sivil toplum örgütüdür. Bu ailenin oluşmasında bu güne kadar emeği geçen tüm kardeşlerimize, büyüklerimize, hanım kardeşlerimize, gençlerimize çok çok teşekkür ediyorum. Ebedi hayata intikal edenlere de Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun inşallah. Bu ailede geleceğimizin teminatı gençlerimiz çok önemli rol oynamaktadır. Milli, manevi değerlere bağlı nesiller işte buradadır. Bartın gençliğinin örnek alacağı gençlik buradadır. Bizim gençliğimiz geçmişi iyi analiz eden ve geleceğe emin adımlarla yürüyen, liderinin izinde bir gençliktir.

Tüm ihanet çeteleri, fitneciler, fesatçılar, karanlık odaklar, dış güçler, ülkemizdeki bizden gözüküp de bizden olmayanlar ne kadar birleşirlerse birleşsinler, ne kadar üzerimize gelirlerse gelsinler korkmuyoruz. Her gün güneş gibi yeniden doğacağız. Bahar tazeliğinde olacağız. Bir ölür, bin diriliriz. Canımız, malımız, kanımız, her şeyimiz, dinimize, vatanımıza, bayrağımıza feda olsun.

“Her daim gençlerimizin yanında olacağız”

Dün Abdülhamit Han gitsin ne olursa olsun diyenler, bugün aynı oyunu Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun diyenlerle aynıdır. Onların torunlarıdır. Onlar ‘Aponun heykelini dikeceğiz’ diyen, iki polisimizi, 35 vatandaşımızı şehit eden ve sabi yavrumuz Yasin Börü’yü kurban dağıtırken linç eden, 326 polisimizin yaralanması, 435 vatandaşımızın yaralanmasına sebep olan Selahattin Demirtaş’a özgürlük isteyenlerin aynısıdır. Teröristin sözcüsüne özgürlük isteyeceksin bu ülkenin hayal dahi edilemeyen hizmetlerini gerçeğe dönüştürene gitsin diyeceksin. Recep Tayyip Erdoğan gitsin diyeceksin. Biz ve gençliğimiz sizi çok iyi tanıyoruz. Kâbe’mize, kıblemize, kutsal değerlerimize hakaret edenlerle yan yana olacaksın ve onları savunacaksın, milli manevi değerlere de sahip çıkanlara saldıracaksın. Bu bir muhalefet anlayışı değildir. Bu düpedüz bir ihanettir. Ebu Cehil’in torunlarına sahip çıkacaksın, ama bu milletin öz evlatlarına saldıracaksın. Böyle bir muhalefet anlayışını asla tanımıyoruz. Biz rahmetli Abdulhamit Han’a, rahmetli Menderes’e, rahmetli, Özal’a, rahmetli Erbakan’a sahip çıkamadık. Ama Recep Tayyip Erdoğan’a 15Temmuz’da nasıl dimdik durup sahip çıktıysak bugün de, yarın da dimdik duruyoruz, duracağız. Ölümüne Recep Tayyip Erdoğan demeye devam edeceğiz. 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinde 4 yıl geçti. Ordumuzdan, polisimizden, yargımızdan, tüm kurumlarımızdan ihanet çetelerini elhamdülillah temizledik. Bugün millet olarak bize düşen görev devletimizin ve milletimizin istiklali ve istikbali için yolumuza devam etmektir. Gençlerimizin Allah ayaklarına taş değdirmesin. Yolunuz açık olsun. Biz de her daim gençlerimizin yanında olacağız. Kongremizin de ülkemize, Bartın’ımıza, partimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Tüm il, ilçe, belde, kadın, gençlik kollarıyla, tüm teşkilatlarımızla 2023 hazır ol biz geliyoruz.”

Tunç: “Her alanda Türkiye’yi ileriye taşıdık”

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Av. Yılmaz Tunç da Bartın’daki devam eden yatırımlar hakkında bilgiler vererek konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“AK Parti’miz 18 yıldır iktidarda. Kuruluşundan 15 ay sonra daha 1 yıllık bir partiyi milletimiz tek başına iktidara getirdi. Bütün koalisyon partileri de sandığa gömüldü. 2002’den bu yana da yapılan 6 genel seçim, 4 yerel seçim, 2 cumhurbaşkanlığı, 3 referandum olmak üzere 19 yıl boyunca milletimizin önüne 15 sandık konuldu ve 15 sandıkta da milletimiz tercihini AK Parti’den ve Recep Tayyip Erdoğan’dan yana kullandı.

Muhalefetin karalamasına bakarsak milletimizin 2002’den bu yana bize oy vermemesi lazım. Milletimiz gerçekleri görüyor.Türkiye’nin AK Parti’yle nereden nereye geldiğini milletimiz çok iyi biliyor. Her alanda Türkiye’yi ileriye taşıdık. Türkiye IMF kapılarında el pençe divan duran bir Türkiye değil miydi? Şimdi IMF’den alınan paranın 6-7 mislini sadece Bartın’a yatırım yapan bir iktidar var. Türkiye -9 küçülmüştü. Şuanda pandemiye rağmen dünyanın en hızlı büyüyen ülkeleri arasında. Dünyanın en güçlü ülkeleri bu pandeminin altında eziliyor. Amerika’da aşı 38 Dolar. Almanya’da aşı 14 Euro. Türkiye’de milyonlarca aşının sürekli sevkiyatı yapılıyor.

“Hedefimiz yeni bir anayasa”

Eğitimde Bartın’a sadece 41 tane okul yaptık. Bartın Üniversitemizin her yıl ilimize 150-200 milyon TL’ye yakın getirdiği bir bütçe var. Bunların hepsi AK Parti’nin ülkemize, şehirlerimize kazanımları. Tabi hedefimiz yeni bir anayasa. İnşallah o noktaya da geliriz.

“Hastane inşaatı için 75 milyon TL harcandı”

Bartın’a doğalgaz AK Parti sayesinde geldi. Her yere hizmet götürdük. Hastaneye gelemeyen yaşlı hastamızın ayağına doktoru, ilacı götürdük. Şuanda pandemide filiasyon ekibi arazide. Ama gelişmiş ülkelerde bu imkanlar yok. Bartın’ımıza bütün ilçelerimize ilçe hastaneleri beldelerimize ve büyük köylerimize aile sağlığı merkezleri kazandırdık. Şimdi 400 yataklı bir devlet hastanemizin çalışması devam ediyor. 320 milyon TL’lik bir yatırım. Şuana kadar 75 milyon TL harcandı. Temelden çıkılıyor. İnşallah 2022’nin sonunda Bartın’ımız 400 yataklı çok büyük bir sağlık kompleksine kavuşturacağız.

“Ulaşımda dev yatırımlar yapıyoruz”

Ulaşımda dev yatırımlar yapıyoruz. Her yer şuanda şantiye ve Bartın’da iş makinesinin olmadığı bir yer göremezsiniz. Bu ülke AK Parti’den önce 3,5 kilometrelik Bolu Dağı Tünelini açamamıştı. Şimdi o 3,5 kilometrenin 7-8 mislini sadece Bartın-Kurucaşile arasında yapıyoruz. İşte bu AK Parti farkı. Bunun için partimizle ne kadar gurur duysak azdır.

“Demokrasi de can vermek diye bir şey var mı?”

2002’den bu yana Türkiye’nin bu kutlu yürüyüşünü engellemek için her türlü tuzağı kurdular. Hala “Tayyip Erdoğan gitsin canımı veririm” diyen CHP’li var. Demokrasi de can vermek diye bir şey var mı? Biz demokrasiyi, bağımsızlığımızı kaybetmemek için canımızı veririz. 15 Temmuz gecesi liderini, cumhurbaşkanını indirmemek için 252 şehidimiz canını verdi. Onları rahmetle, gazilerimizi de şükranla anıyoruz. Onların emanetine sahip çıkmak için gece-gündüz çalışacağız. Milletimiz o gece darbecilere karşı darbe yaptı ve vatanına sahip çıktı. Bu nedenle milletimize şükran borçluyuz ve ne kadar hizmet etsek azdır.

“Bartın’a 75 milyon TL pandemi desteği verdik”

 AK Parti’nin siyaseti eser siyasetidir, karalama siyaseti değildir. Şuanda esnaflarımız pandemiden dolayı sıkıntıda ama ne yapıyoruz onlara destek veriyoruz. Şuana kadar Bartın’a 75 milyon TL destek verdik ve vermeye de devam ediyoruz. 200 milyon TL tarıma destek verdik, 100 milyon TL fındığa destek verdik. Organize Sanayi Bölgemizdeki genişleme çalışmaları devam ediyor. Kamu yatırımlarını hiç durdurmadık. AK Parti 18 yılda Türkiye’yi her alanda güçlendirdi.”

 

 

Demir, güven tazeledi
Demir, güven tazeledi
Demir, güven tazeledi
Demir, güven tazeledi
Demir, güven tazeledi
Demir, güven tazeledi
Demir, güven tazeledi
Demir, güven tazeledi