Çetin'in yerine Uğur Karakaya atandı

Vekaletten yürüttüğü Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinden istifa eden Metin Çetin'in yerine Bartın Vali Yardımcısı Uğur Karakaya atandı.

Çetin'in yerine Uğur Karakaya atandı

Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini vekaleten yürüten Metin Çetin görevinden istifa dilekçesini yaklaşık 10 gün önce valilik makamına sunmuş herhangi bir karar çıkmamıştı.  Metin Çetin'in istifasının Bartın Valilik makamınca onaylandığı ve görevine genel sekreter yardımcısı olarak devam edeceği öğrenildi.  Metin Çetin'in istifasının ardından boşalan genel sekreterlik makamına Bartın Vali Yardımcısı Uğur Karakaya atandı. 

Uğur Karakaya kimdir?

1990 yılında Zonguldak’ta doğan Uğur Karakaya, İlk ve orta öğrenimini de Devrek’te tamamladı. Lisans eğitimine, 2009 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde başladı. 2014 yılında lisans eğitimini tamamladı. 2017 yılında Kaymakam Adayı olarak kaymakamlık mesleğine intisap etti. İl stajını Zonguldak Valiliğinde tamamladı. Ardından sırasıyla Kocaeli’nin Başiskele ve Balıkesir’in Ayvalık ilçelerinde kaymakam refikliği stajını tamamladı. Vekalet stajını tamamlamak üzere Konya’nın Çeltik ilçesinde kaymakam vekili olarak görevlendirildi.

Çeşitli incelemeler yapmak ve dil eğitimi almak amacıyla İngiltere’nin Liverpool şehrinde bulunan University of Liverpool’da çalışmalarda bulundu. Yurtdışı stajını Londra Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğunda tamamladı. Son olarak Konya’nın Taşkent ilçesine atanan Karakaya, buradan da Tunceli Vali Yardımcılığı görevine atandı. 2022 Ağustos ayında Kaymakamlar Kararnamesi gereği “Bartın Vali Yardımcısı” olarak atandı.