Cenaze yakınlarına ücretsiz servis

Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Mezarlıklar ve Defin İşleri Birimi Bartın'da verdiği cenaze hizmetleriyle vatandaşların acısını paylaşıyor. Büyük bir ihtiyaca cevap veren Gasilhanesi'de verilen ücretsiz yıkama ve bekletme hizmetinin yanı sıra şehir içi ve şehir dışı 7 gün 24 saat ücretsiz cenaze nakil hizmetlerinin yanı sıra kefen ve saburaj tahtası da ücretsiz temin ediyor.

Cenaze yakınlarına ücretsiz servis

Cenaze evlerinde pide, ayran, lokum gibi ikramlar da yapılırken, 1000 adet tabure de cenazelere ve mevlitlere gönderilerek, önemli bir ihtiyaç karşılanıyor. Bu hizmetlere bir yenisi daha eklendi. Belediye araç filosunda bulunan 6 otobüs ile talep edildiği takdirde cenaze yakınları için ücretsiz servis hizmeti verilmeye başlandı.

“Vatandaşlarımızın Her Zaman Yanındayız”

Konuyla ilgili açıklama yapan Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu; “Cenaze hizmetlerimize yenilikler kazandırmaya devam ediyoruz. Büyük bir ihtiyaca cevap veren Gasilhanesi’de verilen ücretsiz yıkama ve bekletme hizmetimizin yanı sıra şehir içi ve şehir dışına 7 gün 24 saat ücretsiz cenaze nakil hizmeti, kefen ve saburaj tahtası temini, cenaze evlerine pide, ayran, lokum gibi ikramları, 1000 adet tabureyi de cenazelere ve mevlitlere göndererek, önemli bir ihtiyacı karşılıyoruz. Tüm bu hizmetlerimize bir yenilik daha katarak, Belediyemiz araç filosunda bulunan 6 otobüs ile talep edildiği takdirde cenaze yakınları için ücretsiz servis hizmeti vermeye başladık. Göreve geldiğimiz günden buyana cenaze hizmetlerinin aksamadan devam etmesi için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bu önemli hizmetimizin kapsamını artırarak devam ettiriyoruz. Bartın Belediyesi olarak vatandaşlarımızın her zaman yanındayız” dedi.