Çakır'dan 19 Mayıs mesajı

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Milli Mücadelenin 102'inci yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Çakır'dan 19 Mayıs mesajı

 

Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Milli Mücadelenin 102’inci yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Çakır mesajında, "16 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuru ile Samsun’a doğru yola çıkan Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919 sabahı saat 07.00’ de Samsun’a ayakbastı. Atatürk Samsun’da, Türk milletinin bağımsızlığı, vatanının bölünmezliğini yine milletin kendi azim ve kararı kurtaracağını belirterek, kurtuluş mücadelesini başlatmıştır. Türk Milletini yarınlar da başarıyla söz ettirecek en büyük varlığımız olan gençlerimiz, aydınlık yarınlarımızın teminatıdır. Gençlerimize her zaman destek olmalı ve onları en iyi şekilde yetiştirmeliyiz. Türk ulusunun bağımsızlık ateşini yaktığı 19 Mayıs gününü yüce önder Atatürk, Türk gençlerine armağan etmiş ve birinci vazifelerinin Türk istiklalini Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek olduğunu Gençliğe Hitabesin de dile getirmiştir. Ayrıca bu anlamlı günün başka değeri de Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 140. ıncı doğum günüdür. Bu duygu ve düşüncelerle böyle bir günü bizlere armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, bu günümüzün ve geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.