Belediyeden 'Mazot yolsuzluğu' iddialarıyla ilgili açıklama

Mazot yolsuzluğu iddialarıyla ilgili açıklama yapan Amasra Belediyesi konuyla ilgili adli mercilerce talep edilen her türlü bilgi ve belgeyi savcılık makamına verdiklerini ifade ederek 'Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da tüm şeffaflığıyla belediyemizle ilgili her türlü soru, öneri ve eleştiri cevaplanmaya açıktır. Kurumumuzun ve başkanımızın görüşüne başvurulmadan belediye başkanımızın üyesi olduğu partinin de adı da geçirilerek yapılan paylaşımlar bir algı operasyonunun parçasıdır' dedi.

Belediyeden 'Mazot yolsuzluğu' iddialarıyla ilgili açıklama

Amasra Belediyesi, mazot yolsuzluğu iddialarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Belediye, iddialara ve konuya ilişkin şunları söyledi:

“Bir yayın organında bahsedilen , belediyemiz ve belediye başkanımız hakkında  -sözde mazot yolsuzluğu- ile ilgili ortaya atılan iddialar neticesinde açılan soruşturmaya dair;  soruşturmanın salahiyeti ve şeffaf belediyecilik ilkeleri gereği kamuoyunun bilgilendirilmesi gereği hasıl olmuştur.

Konu, belediyemiz sözleşmeli avukatının belediyenin idare mahkemesinde görülmekte olan davası  için Zonguldak’a görevli gitmesi ve kendisine araç tahsis edilememesi nedeniyle, kendi aracıyla gitmek zorunda kaldığından belediye garaj alanında  bulunan depomuzdan  gidiş-dönüşte sarf ettiği yakıtın kendisine iadesi ile ilgilidir.

İyi niyetli olmayan kişi veya kurumlar tarafından, sahte isim ve adresle ile savcılığa bu konu hakkında ihbarda bulunulmuştur. Konu ile ilgili belediyemiz, savcılık makamınca talep edilen her türlü bilgi ve belgeyi kendileriyle paylaşmıştır. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da tüm şeffaflığıyla belediyemizle ilgili her türlü soru, öneri ve eleştiri cevaplanmaya açıktır.

Kurumumuzun ve başkanımızın görüşüne başvurulmadan belediye başkanımızın üyesi olduğu  partinin de adı da geçirilerek yapılan paylaşımlar bir algı operasyonunun parçasıdır. Belediyemizce emniyet ve savcılık makamı ile  paylaşılan verilerin basın tarafından fotoğraf ve video görüntüleriyle sunulması kamuoyunda tartışmalara neden olmaktadır. Belediyemiz bu konunun siyasetçe kullanıldığı iddiasıyla çokça soruya ve görüşe muhatap olmaktadır.

Ülkemizde birçok yolsuzluk iddiasının ciddi delillerle kamuoyu bilgisine sunulmasına rağmen gerekli ve kararlı takibin yapılmadığı iddialarının da yoğun yaşandığı bu süreçte; Belediyemiz, belediye başkanımız ve de üyesi bulunduğu partiyi hedef alan her türlü konuda basın ve kamu ile bilgi paylaşmaya açığız.”