Belediye tüm kış tedbirlerini aldı

Kış mevsiminin etkisini göstermeye başladığı bugünlerde Bartın Belediyesi de şehir merkezinde yaşanabilecek sorunların önüne geçmek ve vatandaşların daha huzurlu bir kış geçirmelerini sağlamak için almış olduğu tedbirleri tamamladı.

Belediye tüm kış tedbirlerini aldı

Kış mevsiminin etkisini göstermeye başladığı bugünlerde Bartın Belediyesi de şehir merkezinde yaşanabilecek sorunların önüne geçmek ve vatandaşların daha huzurlu bir kış geçirmelerini sağlamak için almış olduğu tedbirleri tamamladı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi olarak kış mevsimine hazır durumda olduklarını ifade etti. Yağan yağmur ve kar yağışına Bartın olarak ihtiyacımız var diyen Başkan Akın, meteorolojik verilere göre devam edecek olan yağışlar nedeniyle Bartın Belediyesi’nin bir dizi önlemler aldığını ifade etti.

“Türlü Önlemi Aldık”

Cadde ve sokaklarda oluşabilecek su birikintileri için Fen İşleri Müdürlüğü’nün rogar temizliğini tamamladığını dile getiren Başkan Akın, aşırı buzlanma nedeniyle yaşanabilecek trafik kazalarına karşı yapılacak tuzlama çalışmaları için yeterli miktarda tuz alımının sağlandığını belirtti. Vatandaşların özellikle buzlanmalara karşı dikkatli olmalarını öneren Akın, belediye olarak yayaların ve araçların seyir halinde bulunduğu yerlerle ilgili her türlü önlemi aldıklarını belirtti.

“7/24 Görevdeyiz”

Başkan Akın, bu doğrultuda 100 ton tuz, 50 torba solüsyon, 300 personel, 55 araç ve ekipman ile kış şartlarına hazır olduklarını söyledi. 8 adet kamyon, 22 adet kamyonet, 1 adet otomatik bıçaklı tuzlama kamyonu, 1 adet manuel bıçaklı kamyon, 3 adet manuel tuzlama, 9 adet Beko Loder, 1 adet paletli ekskavatör, 1 adet greyder, 1 adet yükleyici kepçe, 1 adet HMK mini kepçe küreyici, 2 adet küreyici bıçak, 1 adet solüsyon makinesi takılı kamyonet,  3 adet manuel ve 1 adet otomatik kar küreme araçları olmak üzere toplamda 55 araç ve ekipman ile Bartın Belediyesi kent merkezinde hayatın aksamaması için 7/24 göreve hazır. Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, şu ifadeleri kullandı; “Şehrimizde olası kar yağışı sonucu yaşanabilecek don ve buzlanma olaylarına karşı belediye olarak bu yıl 100 ton tuz stoğumuz bulunuyor. Belediye olarak bu yıl da kent merkezinde halkımızın sorunsuz bir kış geçirmesi için tüm ekiplerimiz hazır bir şekilde çalışıyoruz. Gereken tüm tedbirleri aldık.

“Hemşehrilerimizin Hizmetinde Olmaya Devam Edeceğiz”

Bartın Belediyesi Acil Hizmet Merkezi (BAHMER) koordinesinde aşırı yağış durumunda müdahale amaçlı 24 saat esasına göre çalışacak 200 personelimiz ve araçlarımız göreve hazır. Depolarımızda kum, tuz ve solüsyonumuz da hazır. Olumsuz hava koşullarından halkımızın mağdur olmaması için 7/24 görevdeyiz. Bu çalışmalar sırasında öncelik verdiğimiz noktalar var. Hastane yolları, okul yolları, üniversite yolu, Orduyeri’nin tepeleri, Aladağ’nın tepeleri, İnkum giriş çıkışları, Halatçıyaması Mezarlığı yolu, Kırtepe Mahallesi Kültür ve Sanat Merkezi yolu, Orduyeri Köprüsü başları ile Kemerköprü alt ve üst sokak yolları öncelik verdiğimiz noktalar. Toplam 55 aracımızla bu noktaların açık tutulması için hazırız. Bu araçlara ilave olarak piyasadan da 20 adet Beko Loder kiralıyoruz.  Allah korkutmadan kar versin. Kar gelirse de bereketiyle gelsin yağmur bereketiyle gelsin. Yoğun bir çalışma içinde olacağız ve bütün ekiplerimizle beraber hemşehrilerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz.”