Belediye Meclisi ikinci kez toplandı

Bartın Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantısı'nın 2. oturumu Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında yapılan 2.oturumda 4 gündem maddesi görüşüldü.

Belediye Meclisi ikinci kez toplandı

17 Mayıs Pazartesi günü saat 16.00’da 32 gündem maddesi ile toplanan Mecliste gündeme 2 madde ilave edildi. 32 maddenin tamamının görüşüldüğü Mayıs Ayı Toplantısı’nın 1. oturumunda 32 gündem maddesi içerisinden 15’i ilgili komisyonlara havale edilirken, komisyonlardan gelen 17 madde ise kabul edildi. 2 madde ise gündeme alındı. 18 Mayıs Salı günü de 16.00’da yeniden toplanan Mecliste gündemin 1. maddesinde yer alan “2020 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı ve Yönetim Dönemi Hesabı” ve gündemin 2. maddesinde yer alan “Bartın Belediye Başkanlığı İnkum Eğitim ve Dinlenme Tesislerinin 2021 yılına ait günlük konaklama ücret tarifesi” Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Yine gündemin 33. maddesinde yer alan “İnkum ve Bartın’da kültür ve turizm ile ilgili iş ve işlemlerin takibi amacıyla yapılacak çalışmaların görüşülmesi” konusu oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 34. maddesinde pandemi döneminde kısıtlı ya da tamamen kapalı olma nedeni ile ekonomik olarak zor durumda kalan Bartın Belediyesi kiracısı esnafların pandemi koşulları düzelinceye kadar kiralarının alınmaması konusu da oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından meclis gündem maddeleri tamamlandı.

“Elimizden Gelen Gayreti Gösteriyoruz”

Toplantı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın; “Bartın Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantımızı 2 oturumda gerçekleştirdik. Toplam 34 gündem maddesinden 32’sini ilk oturumda değerlendirdik. 2 gündem maddesini de 2.oturumda görüştük. Gündem maddeleri ile ilgili komisyonlarımız ciddi emek gösteriyorlar. Komisyonlarda görev alan Belediye Meclis Üyelerimize teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum. Birlik ve berberlik içerisinde halkımıza daha iyi hizmeti sunabilme adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz toplantımızın şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.