Beklenen resmi açıklama geldi: Cumhur İttifakı adayı!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'ın önümüzdeki yerel seçimlerde 2 büyükşehir, 12 il ve 41 büyükşehir ilçe için belirlenen 55 kişilik belediye başkan adayları listesini açıklamasının ardından MHP'li Bartın Belediye Başkanı ve Adayı Hüseyin Fahri Fırıncoğlu, Bartın'da MHP'den Cumhur İttifakının adayı olduğunu resmi olarak duyurdu. Başkan Fırıncıoğlu, 'Değişim ve gelişim için çıktığımız bu yolda Allah'ın takdiri ve sizlerin desteğiyle başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Az zamanda çok işler yaptık. Teveccüh göstermeniz durumunda aynı anlayışla vizyon projeleri şehrimiz için el birliğiyle hayata geçireceğiz. Bu görevi şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'ye şükranlarımı sunuyorum' dedi.

Beklenen resmi açıklama geldi: Cumhur İttifakı adayı!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, önümüzdeki yerel seçimlerde MHP’nin 55 kişilik Belediye Başkan Adayları listesini açıkladı.  2 büyükşehir, 12 il ve 41 büyükşehir ilçe için 55 belediye başkan adayı belirlenirken açıklanan belediye başkan adayları arasında Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’da yer aldı.

Başkan Fırıncıoğlu ise bu açıklamanın ardından Cumhur İttifakı’nın Bartın Belediye Başkan Adayı olduğu sosyal medya hesabından resmi duyurdu. İlk olarak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye şükranlarını sunduğunu ifade eden Fırıncoğlu şöyle konuştu:

“Değeri vatandaşlarımız; 

Milliyetçi Hareket Partisi’nden Cumhur İttifakı’nın Bartın Belediye Başkan Adayı olmaktan mutluluk duyuyorum.  Bu görevi şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye şükranlarımı sunuyorum. 

Her zaman desteklerini esirgemeyen başta ailem olmak üzere Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç’a, MHP Genel Başkan Yardımcılarımız Sayın Sadir Durmaz, Sayın Edip Semih Yalçın’a, Sayın Feti Yıldız ve Sayın Yaşar Yıldırım’a, Milletvekilimiz Sayın Yusuf Ziya Aldatmaz’a, AK Parti Bartın İl Başkanı Sayın Yaşar Arslan’a ve parti teşkilatlarına, MHP Bartın İl Başkanımız Sayın Ercüment Özçelik, Geçmiş Dönem Belediye Başkanımız Sayın Cemal Akın ve partimizin değerli üyelerine ve her zaman yanımda olan hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.

“Başarıya ulaşacağımıza inanıyorum.” 

Hep birlikte yaşadığımız bu şehirde, sorunlarınıza çözüm bulmak ve geleceği birlikte şekillendirmek için önemli bir yola çıkıyoruz. Bu şehirde birlikte yazdığımız ve yazacağımız her hikaye, benim için çok değerli olacaktır. Hep birlikte yeni hikayeler yazacağız.  Değişim ve gelişim için çıktığımız bu yolda Allah’ın takdiri ve sizlerin desteğiyle başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. 

“Vizyon projeleri el birliğiyle hayata geçireceğiz”

Göreve geldiğim 22 Mart 2023 tarihinden buyana yaptığım çalışmalarla vatandaş odaklı hizmet anlayışını benimsedik. Az zamanda çok işler yaptık. Teveccüh göstermeniz durumunda aynı anlayışla vizyon projeleri şehrimiz için el birliğiyle hayata geçireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Saygıdeğer Genel Başkanımızın, Değerli Adalet Bakanımızın ve Değerli Milletvekilimizin destekleriyle şehrimizi bölgenin güçlü kentlerinden biri yapacağız.  2024 Mahalli İdareler Seçimlerinin ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Sevgi ve saygılarımla…”