BARÜ, üniversite tercihi yapacak öğrencilere destek oluyor

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde düzenlenen 'Üniversite Tanıtım Fuarı'nda aday öğrencilere tanıtıldı.

BARÜ, üniversite tercihi yapacak öğrencilere destek oluyor

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Oktay ve Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Üniversite Tanıtım Fuarı”na katıldı. Aday öğrencilerin üniversiteleri tanıması ve yükseköğretim programları hakkında bilgi edinmesi amacıyla düzenlenen etkinlikte BARÜ standı yoğun ilgi gördü. Zonguldak’ın farklı ilçelerinden gelen öğrenciler ve ailelerine eğitim-öğretim stratejileri, sosyal imkanlar ile kariyer planlaması konularında bilgiler verildi.    

Etkinlikte BARÜ bünyesinde bulunan 9 fakülte, 1 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde yer alan programlar BARÜ İletişim Koordinatörlüğünden Ebru Adalı, Fatmanur Eriklioğlu ve BARÜ Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Kadir Şahin tarafından tanıtılarak ziyaretçilerin soruları cevaplandırıldı. Üniversite tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken hususların aktarıldığı fuarda BARÜ’nün yurt dışı eğitim olanakları, çift ana dal ve yan dal uygulamaları noktasında sunduğu fırsatlar anlatılarak kaliteli eğitim ortamı, güvenli şehir, sosyal hayat ve konaklama imkânlarının önemine vurgu yapıldı. Fuar kapsamında öğrencilere çeşitli bilgilendirici materyaller de verildi.