BARÜ'nün uluslararası görünürlüğü artıyor

Bartın Üniversitesi (BARÜ), Türkiye - Ortadoğu ve Afrika Ülkeleri Karma Ticaret Fuarında (TRADE'F) farklı ülkelerden ziyaretçiler tarafından ilgi gördü.

BARÜ'nün uluslararası görünürlüğü artıyor

İstamonu Fuarcılık tarafından düzenlenen Türkiye - Ortadoğu ve Afrika Ülkeleri Karma Ticaret Fuarı (TRADE'F) farklı ülkelerden iş insanlarını bir araya getirdi. Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği fuarda yer alan Bartın Üniversitesi (BARÜ) “Akıllı Lojistik ve Bütünleşik Bölge Uygulamaları” ihtisaslaşma alanı başta olmak üzere birçok alanda hayata geçirdiği projelerini tanıttı.

BARÜ Dış İlişkiler Genel Koordinatörlüğü Erasmus Ofisinden Öğr. Gör. Esra Eroğuz ile Uluslararası Öğrenciler ve Yurt Dışı Eğitim Koordinatörlüğünden Rukiye Ağaç tarafından yapılan tanıtımlarda eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal katkı noktasında yapılan çalışmalardan bahsedildi.

Uluslararasılaşma noktasında üniversite olarak önemli çalışmalar yaptıklarını belirten BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Hazırladığımız uluslararası projeler ve yaptığımız ikili iş birliği anlaşmalarıyla eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme süreçlerindeki niteliği daha da yukarılara taşımayı hedefliyoruz. Bilimsel alanda her geçen gün daha da artan yetkinliğimizi paydaşlarımızla iş birliği ve güç birliği yaparak ileriye taşıyoruz. Geleceğe olan yolculuğumuzda elde ettiğimiz bu kazanımları sürdürülebilir bir şekilde yarınlara taşırken uluslararası görünürlüğümüzü de her geçen gün artırmayı başarıyoruz” ifadelerini kullandı.