BARÜ'de iç ve dış paydaşlarla sürdürülebilirlik hedefleri değerlendirildi

Bartın Üniversitesinde (BARÜ) gerçekleştirilen Danışma Kurulu toplantısında iç ve dış paydaşlar ile görüş alışverişinde bulunularak sürdürülebilir gelişim hedefiyle atılacak adımlar değerlendirildi.

BARÜ'de iç ve dış paydaşlarla sürdürülebilirlik hedefleri değerlendirildi

Bartın Üniversitesi (BARÜ) 2024 yılı iç ve dış paydaş değerlendirme ve istişare toplantısı Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun’un başkanlığında çevrim içi olarak düzenlendi. BARÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Çelik’in de yer aldığı toplantıda; BARÜ Stratejik Planı değerlendirilerek sanayi kuruluşları ile yapılan iş birlikleri ve imzalanabilecek protokollerin görüşülmesi, mezunların bölgedeki istihdamının artırılmasına yönelik adımları içeren gündemler ele alındı. Danışma Kurulu Toplantısına akademik birim temsilcileri, öğrenciler, mezunlar, kamu kurum ve kuruluşlarından yöneticiler, sivil toplum ve sanayi kuruluşlarından temsilciler katılım gösterdi.

Rektör Uzun, istatistiki veriler ve görseller eşliğinde; akademik ve idari personel sayısı, bölümler ve programlar, öğrenci sayıları, teknik ve fiziki imkânlar, proje faaliyetleri, eğitim-öğretim, kariyer etkinlikleri, mezun ve paydaşlarla ilişkiler, toplumsal fayda noktasında yapılan çalışmalar, sosyal sorumluluk projeleri, gelecek yıl plan ve hedeflerini de içeren bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Sunumunda, dünden bugüne BARÜ’nün gösterdiği sürdürülebilir gelişimi ulusal ve uluslararası verilerle ortaya konularak katılımcıların talep ve önerilerini dinlendi.

Ayrıca, ‘Üreten Üniversite’ mottosuyla Ar-Ge çalışmalarını destekleyen BARÜ’de 2024 yılı içerisinde kurulması planlanan araştırma-geliştirme merkezi için devam eden süreçler katılımcılarla paylaşıldı.

Sürdürülebilir gelişim için paydaşların iş birliği ve katkılarının son derece önemli olduğunu vurgulayan Rektör Uzun, “Nitelikli çalışmalarla geleceğin güçlü nesillerini yetiştirmeyi gaye edindiğimiz Üniversitemizde, ‘kalite’ anlayışını tüm çalışmalarımızın merkezine alıyoruz. Sürdürülebilir kalkınma odağında iç ve dış paydaşlarımızın görüşlerini önemsiyor, bölgemizdeki kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerisinde olarak gücümüze güç katmaya devam ediyoruz. Bu toplantıya görüş ve önerileriyle katkı sunan tüm iç ve dış paydaşlarımıza teşekkür ediyor, beraber birçok başarıya imza atacağımıza yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.