Bartınspor hazırlıklara başladı

2020-2021 sezonunda Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'de şampiyonluk mücadelesi verecek olan Bartınspor yeni sezon öncesi geçtiğimiz yıl takımda bulunan 9 futbolcu ile yeniden anlaşma sağlarken, 9 yeni futbolcuyu da transfer ederek, hazırlıklara başladı. Boğaz tesislerinde tam kadro gerçekleştirilen antrenmanlarda kondisyon ağırlıklı çalışma gerçekleştiriliyor.

Bartınspor hazırlıklara başladı

İnkum Boğaz Tesisleri’nde Teknik Direktör Sadık İşcanoğlu yönetiminde dün kar yağışı altında yapılan idmanda da futbolcular kondisyon ağırlıklı çalışma yaptı. Bir bölümü basına açık olarak gerçekleştirilen antrenmanda oyuncular tam sahada dayanıklılık arttırıcı dripling çalışması, dinamik teknik ve pas çalışması gerçekleştirdi. Daha sonra dar alanda hücum ve defans organizasyonları çalışan oyuncuları Teknik Direktör Sadık İşcanoğlu sık sık uyardı. Antrenmanda futbolcuların oldukça istekli oldukları gözlenirken antrenmanların ağırlaştırılarak devam edeceği belirtildi. Zevkli ve çekişmeli geçen antrenmanlarda futbolcuların esprileri de çalışmalara renk katıyor.

 

Futbolculara tatlı dopingi

 

Bartınspor Başkanı Fahrettin Fırıncıoğlu ve Bartınspor Basın Sözcüsü Murat Yıldırım futbolcuları antrenman sonrası ziyaret ederek, tatlı ikram ettiler. BAL Ligini hedefleyen Bartınspor’un antrenmanlarını takip etmeyi ihmal etmeyen Basın Sözcüsü Murat Yıldırım, takımın moral ve motivasyonunu artırmak için çalışıyor. Zevkli ve renkli geçen antrenman sonunda teknik heyet ve futbolcularla kısa süreli sohbet eden Yıldırım, yeni sezonda takıma başarılar diledi. Uygun görülen mevkilere gerekli takviyelerde yapılacak Antrenman sonrası değerlendirmelerde bulunan Yıldırım, şu ifadeleri kullandı;

 

“Yeni sezon öncesi kaliteli bir kadro oluşturduk. Hocamızın oluşturduğu liste doğrultusunda iç transferde 9 futbolcumuzu takımda tuttuk. Yine dış transferde de 9 futbolcu ile anlaşarak, transfer ettik. Tabii transfer çalışmaları bitmiş değil. İzlediğimiz, yakından takip ettiğimiz futbolcular var. Hocamızın takip ettikleri var. İlerleyen günlerde takımımızın genel durumuna göre uygun görülen mevkilere gerekli takviyelerde yapılacaktır. Antrenmanlarımız devam ediyor 18 kişilik kadromuzla antrenmanlarımıza başladık. Takımızın durumu gayet iyi. İnşallah ilerleyen günlerde daha da iyi olacaktır. Takımımızın birlik beraberliği ve futbolcularımızın antrenmanlardaki istekli halleri bizleri oldukça memnun ediyor. Biz Bartınspor Yönetimi olarak hocamıza ve futbolcularımıza güveniyoruz. İnşallah özlemle beklenen şampiyonluğu şehrimize kazandıracaklarına canı gönülden inanıyoruz.”

İşcanoğlu: “Taraftarlarımız beni bilirler”

Boğaz Tesislerinde gerçekleştirilen antrenman sonrası değerlendirmelerde bulunan kırmızı-siyahlı ekibin tecrübeli Teknik Direktörü Sadık İşcanoğlu, yeni sezon öncesi takımın genel durumu, transfer çalışmaları ve kamp süreci gibi birçok konuda soruları içtenlikle yanıtladı. Şampiyonlukla ilgili iddialı konuşan Teknik Direktör İşcanoğlu, Bartın halkına da önemli mesajlar verdi. İşcanoğlu,  “Taraftarlarımız beklesinler. 40 yıl önce bu takımı şampiyon yaptık. Yine yapacağız. Taraftarlarımız beni bilirler. Benim olduğum yerde şampiyonluktan bahsedilir, başka bir şeyden bahsedilmez” dedi.