Bartın, Pazar günü sandık başında

Bartın'daki vatandaşlar Pazar günü tüm yurtta olduğu gibi sandık başına gidecek. Seçmenler Pazar günü 08.00'den saat 17.00'ye kadar kaydının olduğu sandıklara giderek oylarını kullanacak. Bartın şehir merkezinde 61 bin 720 seçmen sandık başına gidecek. İl genelinde belediyelerin olduğu bölgelerdeki seçmenler, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği, il genel meclisi üyeli ve muhtarlıklar için sandık başına gidecek. Belediyeye bağlı olmayan bölgelerdeki seçmenler ise oylarını il genel meclisi üyeli ve muhtarlıklar için kullanacak. Seçim yasakları da Pazar günü sabah saat 06.00 itibarıyla uygulanmaya başlanacak.

Bartın, Pazar günü sandık başında

Bartın’daki vatandaşlar Pazar günü tüm yurtta olduğu gibi sandık başına gidecek. Seçmenler Pazar günü 08.00'den saat 17.00’ye kadar kaydının olduğu sandıklara giderek oylarını kullanacak. Bartın şehir merkezinde 61 bin 720 seçmen sandık başına gidecek. İl genelinde belediyelerin olduğu bölgelerdeki seçmenler, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği, il genel meclisi üyeli ve muhtarlıklar için sandık başına gidecek. Belediyeye bağlı olmayan bölgelerdeki seçmenler ise oylarını il genel meclisi üyeli ve muhtarlıklar için kullanacak.

429 sandıkta oy kullanılacak

Bartın’da toplam 429 sandık kurulacak. Oy kullanmaya gelemeyen vatandaşlar için seyyar sandıklar devreye girecek. Bunun yanı sıra Bartın Kapalı ve Açık Cezaevindeki hükümlü ve tutuklular için de sandık kurulacak. Bartın Merkez İlçede oy kullanacakların sayısı da 121 bin 919 olacak.

İşte seçim günü yasakları!

Seçim yasakları ise Pazar günü sabah saat 06.00 itibarıyla uygulanmaya başlanacak. Seçim günü uygulanacak yasaklar şöyle:

Seçim yasakları, 31 Mart 2024 tarihinde saat sabah 06.00 itibarıyla uygulanmaya başlayacak. Yasaklar gece yarısı saat 00.00 itibarıyla sona erecek.

YSK kararına göre ayrıca yerel seçim günü 06.00'dan 00.00'a kadar alkollü içki satılamayacak, içkili ve umumi yerlerde alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasak olacak.

Eğlence yerleri oy verme süresince kapalı kalacak, eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda yalnızca yemek verilebilecek.

Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka kimse silah taşıyamayacak.

Oy verme günü, seçim yasaklarına ve belirtilen kurallara uyulmak şartıyla saat 18.00'den sonra düğün yapılabilecek.