Bartın Orman İşletme 2024 hedeflerini belirledi

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü, Bartın ve Ulus İşletme Müdürlüklerinin 2023 yılını değerlendirerek 2024 yılı program ve hedeflerin belirledi. Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu toplantıda 'Hedefimiz ülkemizin ve milletimizin her zaman yararlanabileceği, gelecek nesillerin sağlıklı ve yeşiller içerisinde yaşayabileceği bir memleketi bırakmaktır. Üzerinde yaşadığımız toprakların kıymetini biliyoruz' dedi.

Bartın Orman İşletme 2024 hedeflerini belirledi

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü, Bartın ve Ulus  İşletme Müdürlüklerinin 2023 yılını değerlendirerek 2024 yılı program ve hedeflerin belirledi. Bartın İşletme Müdürlüğünde yapılan toplantıda Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu “2023 yılını başarı ile tamamlayan İşletme Müdürü, İşletme Şefleri ve emeği geçen tüm personellere teşekkür ediyorum.  2024 yılında da yapılacak tüm faaliyetlerde Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü olarak Tarım ve Orman Bakanlığımızın ve Orman Genel Müdürlüğümüzün hedef ve politikaları çerçevesinde, sürdürülebilir ormancılık anlayışı ile orman varlığımızı arttırarak, gelecek nesillere daha yeşil bir vatan bırakabilmek için ekip ruhu ile çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

Hedeflerinin ülkemizin ve milletimizin her zaman yararlanabileceği, gelecek nesillerin sağlıklı ve yeşiller içerisinde yaşayabileceği bir memleket bırakmak olduğunu ifade eden Bayraktaroğlu “Harcanan zaman, verilen emek, dökülen alın teri boşuna değildir. Hedefimiz; ülkemizin ve milletimizin her zaman yararlanabileceği, gelecek nesillerin sağlıklı ve yeşiller içerisinde yaşayabileceği bir memleketi bırakmaktır. Üzerinde yaşadığımız toprakların kıymetini biliyoruz. Bu güzellikleri, bu bereketli toprakları koruyup yeşillendirerek gelecek nesillere bırakmak için çalışmalarımızı özveriyle sürdüreceğiz. Fidanları toprakla buluştururken, onları koruyacak ve kucaklayacak tüm tedbirleri almaya devam edeceğiz. Ormanlarımızın ekonomik zenginliğinden en üst seviyede faydalanarak orman köylümüze ekonomik katkının yanı sıra istihdam edilmelerini sağlayacağız. İşçimizden mühendisimize hepimiz ormanda olacağız. Görevimizin gereği de budur, orman köylümüzün bizden beklentisi de budur. Sizleri masada değil, ormanda görmek istiyorum. Tüm ormancılık faaliyetlerinin sürdürülmesini ve orman köylümüzün motivasyonunu sağlamak en asli vazifemizdir” şeklinde konuştu.

 Bölge Müdür Yardımcıları  Mehmet Pınar ve Necmettin Aşçı ile şube müdürlerinin de katıldığı değerlendirme toplantıları diğer işletmelerde devam edecek.