Bartın'ın il oluşunun 31. yılı kutlu olsun!

AK Parti Grup Başkanvekili, Bartın Milletveklili Yılmaz Tunç Bartı'ın il oluşunun 31. yıldönümünü kutladı

PAYLAŞ
Bartın Hergün Gazetesi - Haber Merkezi

Bartın, Karadeniz’in incisi bir ilimiz, Tarihiyle, kültürüyle, doğasıyla, deniziyle bütün güzellikleri içerisinde barındırıyor.  AK Parti iktidarı döneminde Bartın’ın güzelliklerini ortaya çıkaracak, gelişmesine, ekonomisine, turizmine katkı sağlayacak her alanda önemli yatırımlar gerçekleştirildi. Bartın kamu yatırımları açısından üzerine düşen payı aldı ve bu güne kadar 12 milyar lirayı aşan kamu yatırımına sahne oldu. Sürekli göç veren Bartın'da AK Parti iktidarı ile birlikte göç durdu.Doğanın tüm renklerini içerisinde barındıran, tarihinden aldığı ilhamla sürekli büyüyen ve gelişen Bartın'ımızda AK Parti olarak 21 yıldır her alanda büyük eserler bıraktık.Eğitimden sağlığa, gençlik ve spordan ulaşıma, adaletten emniyete, çevre ve şehircilikten tarım ve ormana, enerjiden sanayiye kadar Bartın'ın gelişmesi ve kalkınması için aziz milletimizin desteğiyle yapılamaz denileni yapıyor, hayalleri gerçeğe dönüştürüyoruz.Fatih Sultan Mehmed Han'ın emaneti Çeşm-i Cihan Amasramız, Doğa kenti Ulusumuz, Tekne ve Yat imalatıyla Osmanlı geleneğinin devam ettiği Kurucaşile ilçemizle, her biri ayrı bir güzelliğe sahip olan Kozcağız, Abdipaşa, Kumluca ve Hasankadı beldelerimizle, hizmetlerimizle kalitesini yükselttiğimiz 262 köyümüzle, mavinin ve yeşilin buluştuğu Bartın'ımız büyüme ve kalkınma yolculuğunu sürdürecektir.
Yerli doğalgazımızın dağıtım merkezi Filyos projesi, inşası devam eden 400 yataklı Devlet Hastanesi, 20 Bin'e yaklaşan öğrenci sayısına ulaşan Bartın Üniversitesi, Yeni fabrikaların temellerinin atıldığı Organize Sanayi Bölgesi, yolcu gemilerine de ev sahipliği yapmaya başlayan turizmi, bölünmüş yolları ve maziden atiye uzanan kültürü ile Bartın Karadeniz'in parlayan yıldızı olmaya devam edecektir.Bizler, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, hizmetkarı olmaktan gurur duyduğumuz Bartın'lı hemşehrilerimiz için 21 yıldır olduğu gibi ilk günkü heyecanımızla gece gündüz demeden çalışacağız.
Bu vesileyle, 1991 yılında Bartın’ın İl olmasını sağlayan kanun teklifini veren merhum Milletvekilimiz Pertev Aşçıoğlu’nu bir kez daha rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun. Bartın'a büyük önem veren Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımıza, bugüne kadar görev yapan ilimiz yöneticilerine, Bartın'a hizmeti geçen herkese, Bartın'ın il olmasında emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. 
Bu duygularla, Bartın'ımızın İl oluşunun 31. Yılını gönülden kutluyor, tüm hemşehrilerimize selamlarımı iletiyorum.
Herşey Bartın İçin!
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN