Bartın'ın güzellikleri dünyaya açılıyor

Bartın'ın ulusal ve uluslararası mecralarda tanıtılması amacıyla Bartın Valiliği koordinasyonunda Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından gerçekleştirilen çekimlerle hazırlanan belgesel Türk Havayolları'nın (THY) tüm yolcu uçaklarında gösterime girdi.

Bartın'ın güzellikleri dünyaya açılıyor

 

Muhammet Civan

 

Bartın’ın yöresel ürünleri, gastronomi değerleri ve doğa sporları imkanları dahil, doğal, tarihi ve  kültürel turizm unsurlarının ulusal ve uluslararası mecrada tanıtılması amacıyla Bartın Valiliği koordinasyonunda Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı  tarafından gerçekleştirilen çekimler, Türk Havayolları’nın (THY) tüm yolcu uçaklarında gösterime girdi.

Yönetmen Kürşat Kızbaz yönetiminde gerçekleştirilen çekimlerden oluşturulan yaklaşık 30 dakikalık Bartın Belgeselini yolcular, THY uçuşları esnasında koltuk ekranlarında Türkçe ve İngilizce dil seçenekleriyle bir yıl boyunca izleyebilecek.

Dünyanın en büyük filosuna sahip uçak şirketleri arasında gösterilen THY, ülkemizin bayrağını 130 ülkede 350 destinasyona taşımakta ve dünyanın en fazla ülkesine uçan hava yolu unvanını taşıyor.

THY kabin içi ekranlarında yayımlanacak Bartın belgeselinin Bartın ve Batı Karadeniz’in turistik değerlerini dünya genelinde daha geniş kitlelere tanıtmada önemli bir katkı sağlaması bekleniyor.