Bartın'dan 100.Yıl Zafer Yürüyüşü

Bartın Valiliği koordinesinde düzenlenen Fener Alayı Valilik önünden saat 20.30'da başlayan kortejde 7'den 77'ye yüzlerce vatandaş ellerinde Türk Bayrakları, dev Atatürk posterleri ve meşaleleri ile birlikte Cumhuriyet Meydanına ulaştı.  30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönümünü fener alayı ve yüzlerce  kişinin akın ettiği Zeynep Dizdar  konseriyle kutladı.

Bartın'dan 100.Yıl Zafer Yürüyüşü

BÜYÜK ZAFERİN 100.YILI BARTIN’DA COŞKUYLA KUTLANDI

 

Bartın’dan 100.Yıl Zafer Yürüyüşü

Bartın Valiliği koordinesinde düzenlenen Fener Alayı Valilik önünden saat 20.30’da başlayan kortejde 7’den 77’ye yüzlerce vatandaş ellerinde Türk Bayrakları, dev Atatürk posterleri ve meşaleleri ile birlikte Cumhuriyet Meydanına ulaştı.  30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümünü fener alayı ve yüzlerce  kişinin akın ettiği Zeynep Dizdar  konseriyle kutladı.

Bartın Valiliği koordinesinde  düzenlenen Fener Alayın a Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan ile birlikte Ak Parti Grup Başkan Vekili Bartın Milletvekili Av. Yılmaz Tunç, Garnizon Komutanı Dz. Kd. Alb. Erkan Şahin, Belediye Başkanı Cemal Akın protokolün diğer üyeleri, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, şehit aileleri ve gazilerimiz ile yüzlerce vatandaş katıldı.  Valiliğimiz önünde saat 20.30’da başlayan kortejde yüzlerce vatandaş ellerinde Türk Bayrakları ve meşaleleri ile birlikte Cumhuriyet Meydanına ulaştı.  Ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri, Bartın Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanında düzenlenen sanatçı Zeynep Dizdar konseri ile sona erdi.

Arslan, “100. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz”

Arslan, “Bugün, aziz milletimiz ve kahraman ordumuzun şanlı tarihine adını altın harflerle yazdırdığı, bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 100. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, 26 Ağustos 1922’de başlayan ve 30 Ağustos’ta eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile Türk milleti, milli birlik ve beraberlik şuuru içerisinde kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere büyük bir ders vererek hiçbir şekilde esareti kabul etmeyeceğini, bağımsız ve hür yaşama iradesinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir.Dün olduğu gibi bugün de milletimiz, Büyük Zafer’e ilham veren ruh, inanç ve iradenin çizdiği istikamette ülkemizin bütünlüğünü, huzurunu ve güvenliğini hedef alan tüm mihrakları aynı cesaret ve kararlılıkla bertaraf etmektedir. Bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti, ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütündür ve bu topraklar üzerinde sonsuza kadar var olacaktır.Bu duygu ve düşüncelerle bu muhteşem zaferin 100. yıl dönümünde; Bartınlı hemşehrilerimiz ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimiz ile ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi 

Tunç, “Bu zaferle, Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılmıştır”

Tunç mesajında, İstiklal mücadelesini taçlandıran ve Misak-ı Milli hedefinin gerçekleştirilmesine yol açan 30 Ağustos zaferiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığını belirterek, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle ve şükranla anıyorum dedi.

 "Milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde ortaya koyduğu var olma iradesi, kahraman Mehmetçiğin cesaret ve fedakarlığı, tarih sahnesinden silinmek istenen aziz milletimizi 30 Ağustos 1922'de "büyük zafer”e ulaştırmıştır. İstiklal mücadelesini taçlandıran ve Misak-ı Milli hedefinin gerçekleştirilmesine yol açan bu zaferle, Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılmıştır.

Sayıca kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, milletimizin birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve istikbalinden asla vazgeçmeyeceğini bir kere daha bütün dünyaya göstermiştir. Milletimizin ortaya koyduğu bu yüksek ruh ve şuur, her zaman canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.AK Parti iktidarları döneminde siyasette, ekonomide, askerî alanda kendi kararlarını kendi alan, kendi hedeflerini kendi belirleyen, kendi projelerini kendi uygulayan bir Türkiye inşa ettik. 2023 hedeflerimize, 2053 ve 2071 vizyonumuza uygun bir Türkiye’yi milletçe el ele inşa edeceğiz.Bu inançla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensupları ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.

Akın, 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun

Bugün Türk tarihinin dönüm noktasında kazanılan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini sağlamlaştıran büyük bir zaferin haklı gurunu yaşıyoruz.  100. yılını kutladığımız bu zaferin mimarları olan başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Bartın'dan 100.Yıl Zafer Yürüyüşü
Bartın'dan 100.Yıl Zafer Yürüyüşü
Bartın'dan 100.Yıl Zafer Yürüyüşü
Bartın'dan 100.Yıl Zafer Yürüyüşü
Bartın'dan 100.Yıl Zafer Yürüyüşü
Bartın'dan 100.Yıl Zafer Yürüyüşü
Bartın'dan 100.Yıl Zafer Yürüyüşü