Bartın'da karne heyecanı

2022-20223 eğitim-öğretim yılının ilk yarı yılı ülke geneliyle birlikte Bartın'da da sona erdi. Bartın'da Bartın'da 160 okulda toplam 29 bin 300 öğrenci karne heyecanı yaşarken Cumhuriyet Ortaokulunda düzenlenen törende ise öğrenciler karnelerini Bartın Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş başta olmak üzere il protokolünden almanın sevincini yaşadı.

Bartın'da karne heyecanı

Tüm okullarda olduğu gibi Bartın’da da karne heyecanı yaşayan öğrenciler karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi. Bartın’da 160 okulda toplam 29 bin 300 öğrenciye karneleri verildi. Bartın Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş, sınıfları tek tek dolaşarak öğrencilere iyi tatiller diledi.

Tüm okullarda olduğu gibi Bartın’da da karne heyecanı yaşayan 29 bin 300 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi.

Karne törenine, Bartın Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş, Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, Bartın İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, protokol üyeleri ve öğretmenler katıldı.

Öğrenciler, 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk yarıyıl tatiline girdi. Bartın Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş ve protokol üyeleri sınıfları tek tek gezerek öğrencilere karnelerini verdi. Karnelerini alan öğrencilerin sevinçleri gözlerinden okundu. Aynı zamanda bu karnede ilk defa tüm öğrencilere karneleriyle birlikte seviyelerine uygun kitap hediye edildi.

 

Vali Arslan: “Mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili diliyorum”

2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci döneminin sona ermesiyle birlikte yorucu geçen bir sürecin ardından karne alma sevincini yaşayan tüm öğrencilerin heyecanını paylaştığını söyleyen Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, bir mesaj yayımlayarak, “Çocuklarımızın her daim başarılı ve iyi eğitimli olmalarına, geleceğe daha güvenli ve bilinçli bakabilmelerine imkan sağlamak en önemli amacımızdır. Yapacağımız en büyük yatırım bizlerin en değerlileri, geleceğimizin umudu çocuklarımıza yaptığımız yatırımlardır. Sevgili Öğrenciler, bir dönem boyunca gösterdiğiniz gayretli çalışmalar dolayısıyla sizleri kutluyorum. Almış olduğunuz karneler kesinlikle kişiliğinizi, zekânızı kategorize eden bir gösterge olmayıp sadece eğitim-öğretim ortamlarında bir dönem boyunca sergilediğiniz performansın geri bildirimidir. Sizlerin zayıf ve güçlü yönlerinizi keşfedip, varsa eksikliklerinizi analiz etmeniz ve ikinci dönem için tedbirler almanız adına bir imkândır. Çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hep güçlü tutmanızı diliyorum. Kıymetli Öğretmenler, sizler büyük bir özveri ve içtenlikle sevgili öğrencilerimizi yetiştiren, onların geleceğe hazırlanmasını sağlayan fedakârlık timsalisiniz. Eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, ilimizin başarı seviyesinin arttırılmasında göstermiş olduğunuz gayretli ve özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Değerli Veliler, çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyelleri karnelere sığmayacak kadar fazladır. Kimi evladımız sporda, kimisi sanatta kimisi teknolojide kimisi ise kültürel çalışmalarda kendini göstermektedir. Evlatlarımızı sadece aldıkları notlarla değerlendirmemeli, çocuklarımızın ikinci döneme motivasyonları artmış bir şekilde başlamaları için onlara her konuda destek olmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, bir dönem boyunca gösterdikleri gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyor, yeni döneme sağlıkla kavuşmanızı temenni ediyor, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili diliyorum” dedi.

Acar: “Çok eğlenin ve dilenmiş olarak eğitim yolculuğunuza devam edin”

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar da yarıyıl dolayısıyla yayınladığı mesajda; “Sevgili çocuklar, sevgili gençler, yarıyıl tatilinde sizden küçük bir ricada bulunmak istiyorum. Lütfen tatilde, evlerinize, odalarınıza kapanmayın. Hayat çok güzel, çok anlamlı ve derin bir kitap. Yeni şeyler keşfedin, yeni insanlar tanıyın, yeni yerlere gidin, dinlemediğiniz şarkılar dinleyin, dans edin, daha önce yaslanmadığınız ağaçlara yaslanın, dokunmadığınız toprağa dokunun. İnsan, okuduğuyla zenginleşir. Bu tatilde ve bulduğunuz her fırsatlarda yaşamın sonsuz hazinesini doyasıya yaşayın. Çok eğlenin ve dilenmiş olarak eğitim yolculuğunuza ikinci dönemde de her zaman olduğu gibi tüm heyecanınızla devam edin. Sevgili öğretmenlerim, mesleğimizin size yüklediği görev bilinci gereği yorulmak nedir bilmeden çalıştınız. Tatilde kendinizi dinleyip ikinci döneme tüm enerjinizle ışığınızı yaymaya devam etmenizi diliyorum. Sevgili yavrularım, değerli öğretmenlerim ve saygıdeğer velilerimiz hepinize iyi tatiller” ifadelerini kullandı.

 

 

Bartın'da karne heyecanı
Bartın'da karne heyecanı
Bartın'da karne heyecanı
Bartın'da karne heyecanı
Bartın'da karne heyecanı