Bartın'da 51 şahsa ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza!

Trafik denetimleri tüm hızıyla devam ederken İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 20-27 Haziran tarihleri arasında Emniyet ve Jandarma trafik ekiplerince gerçekleştirilen denetimlere ilişkin istatistikleri kamuoyuyla paylaştı. Bartın İl Emniyet Müdürlüğü de Trafik Tescil ve Denetleme ile Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nce 22-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen denetimlere ilişkin verileri paylaştı. Buna göre Bartın'da yapılan denetimlerde 2 bin 500 araç kontrol edilirken 31 araç ve sürücüsüne abart egzoz kullanımından 35 bin 293 TL idari işlem, 51 şahsa ehliyetsiz araç kullanmaktan 547 bin 353 TL cezai işlem, 15 şahsa alkolü araç kullanmaktan 132 bin 57 TL idari işlem, 64 araç ve sürücüsüne yüksek sesle müzik dinlemekten 59 bin 664 TL idari işlem yapıldı.

Bartın'da 51 şahsa ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza!

Trafikte büyük denetim: 2,8 milyon araç kontrol edildi

 

Erkan Hızoğlu

 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 20-27 Haziran 2024 tarihleri arasında Emniyet ve Jandarma Trafik ekiplerinin gerçekleştirdiği trafik denetimlerinin sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Bakan Yerlikaya, denetimler kapsamında Bartın dahil olmak üzere ülke genelinde toplamda 2 milyon 786 bin 451 aracın kontrol edildiğini belirtti.

Bartın dahil olmak üzere ülke genelinde yapılan denetim verilerine göre;

Çakar kullanan sürücüler

Işıklı veya sesli uyarı işareti bulunan cihazları (çakar) mevzuatta izin verilmeyen araçlara takarak kullanan 189 sürücüye işlem yapıldı.

Hız ihlalleri

Hız sınırlarını aşan 140 bin 947 sürücüye ceza kesildi.

Periyodik muayene eksiklikleri

Araçlarının periyodik muayenesini yaptırmamış olan 29 bin 308 sürücüye işlem uygulandı.

Emniyet kemeri kullanımı

Emniyet kemeri takmayan 16 bin 678 sürücüye ceza kesildi.

Sürücü belgesi olmayanlar

Sürücü belgesiz araç kullanan 14 bin 433 kişi tespit edilerek gerekli işlemler yapıldı.

Zorunlu mali sorumluluk sigortası eksiklikleri

Zorunlu mali sorumluluk sigortası bulunmayan 10 bin 587 araca ceza yazıldı.

Yukarıda belirtilen ihlallerin yanı sıra diğer çeşitli ihlallerle birlikte toplamda 433 bin 207 araç ve sürücüye işlem yapıldığı açıklandı.

Bakan Yerlikaya, “kurallara uyalım” çağrısı yaptı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, açıklamasında vatandaşları trafik kurallarına uymaya davet etti. Aşırı hız yapmanın tehlikelerine dikkat çeken Bakan Yerlikaya, emniyet kemerinin hayati önemine vurgu yaptı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yolculukların amacının insanları sevdiklerine kavuşturmak olduğunu belirterek, trafik kurallarına uymanın herkesin güvenliği için gerekli olduğunu hatırlattı.

 “Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Lütfen aklımızdan çıkartmayalım.” sözleriyle açıklamasını sonlandıran Bakan Yerlikaya, trafik denetimlerinin devam edeceğini ve trafik güvenliği için çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceğini ifade etti.

Bartın Emniyeti de haftalık verilerini paylaştı!

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü de Trafik Tescil ve Denetleme ile Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nce 22-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen denetimlere ilişkin verileri paylaştı. Buna göre; Bartın’da yapılan denetimlerde 2 bin 500 araç kontrol edilirken 31 araç ve sürücüsüne abart egzoz kullanımından 35 bin 293 TL idari işlem, 51 şahsa ehliyetsiz araç kullanmaktan 547 bin 353 TL cezai işlem, 15 şahsa alkolü araç kullanmaktan 132 bin 57 TL idari işlem, 64 araç ve sürücüsüne yüksek sesle müzik dinlemekten 59 bin 664 TL idari işlem yapıldı.