BARTIN ADLİYESİ YENİ BİNASINA TAŞINDI!

Bartın Adalet Sarayı'yla ilgili bilgiler veren Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Bartın halkının artık daha ferah bir ortamda Adalet hizmeti alacağını söyledi. Yeni Adalet Sarayı'nda toplam 13 Duruşma Salonu bulunduğunu ifade eden Kaynak, icra işlemlerinin etkili ve verimli sunulabilmesi ve İcra Dairelerinin kapasitesinin güçlendirilmesi amacıyla 'İcra Dairelerinin Etkinliğinin Arttırılması' Projesi kapsamında Bartın İcra Müdürlüğü'nün Pilot İcra Müdürlüğü olarak yeni Adalet Sarayında faaliyete geçirildiğini kaydetti.

BARTIN ADLİYESİ YENİ BİNASINA TAŞINDI!

Bartın Adliyesi, 1 Kasım Pazartesi günü itibariyle Gölbucağı bulunan yeni Adalet Sarayı binasına taşındı.

Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Bartın Adalet Sarayı’nı basın mensuplarına gezdirerek ilgili bilgiler verdi. Bartın’a yakışan yeni Adalet Sarayının faaliyete geçmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başsavcı Kaynak, “Sayın basın mensupları öncelikle Adliyemizin açılış gününde göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bartın'ımıza yakışan yeni Adalet Sarayının faaliyete geçmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Adalet Sarayını Bartın iline kazandıran Adalet Bakanlığı’mıza, Bartın Valisi Sayın Sinan Güner Bey'e, Adalet Sarayımızın yapım aşamasında emeği geçen bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Bartın Milletvekilimiz T.B.M.M. Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Yılmaz Tunç Bey'e, Adliyemizin çevre düzenlemesini, yollarını, araç park yerlerini yapan ve tüm taleplerimizi karşılayan Sayın Belediye Başkanımız Cemal Akın Bey'e, Adalet Sarayının Bartın'a kazandırılmasında büyük emekleri olan İstanbul Cumhuriyet Başsavcımız Şaban Yılmaz Bey'e, Aksaray Cumhuriyet Başsavcımız Adem Aydemir Bey'e ve emekleri bulunan diğer Cumhuriyet Başsavcılarımıza, Belediyemiz Fen İşleri Müdürü Çetin Önder Bey'e, Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürü Meltem Cemaloğlu Hanım'a ve emeği geçen diğer Belediye personeline, tüm bu süreçte gece gündüz demeden çalışan fedakar Adliye personelimize teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

Pilot İcra Müdürlüğü faaliyete geçirildi

Yeni Adalet Sarayı’nda toplam 13 Duruşma Salonu bulunduğunu ifade eden Kaynak, icra işlemlerinin etkili ve verimli sunulabilmesi ve İcra Dairelerinin kapasitesinin güçlendirilmesi amacıyla “İcra Dairelerinin Etkinliğinin Arttırılması” Projesi kapsamında Bartın İcra Müdürlüğü’nün Pilot İcra Müdürlüğü olarak yeni Adalet Sarayında faaliyete geçirildiğinin bilgisini de vererek “Adliyemiz yaklaşık 22 bin metrekare kapalı alana sahip olup; Adliyemiz bünyesinde Hakim-Savcı otoparkı, personel otoparkı, resmi araç otoparkı, vatandaş otoparkı, 7 Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu ve 6 Ceza Mahkemesi Duruşma Salonu olmak üzere toplam 13 Duruşma Salonu bulunmaktadır. İcra işlemlerinin etkili ve verimli sunulabilmesi ve İcra Dairelerinin kapasitesinin güçlendirilmesi amacı ile İcra Dairelerinin Etkinliğinin Arttırılması Projesi kapsamında Bartın İcra Müdürlüğü, Pilot İcra Müdürlüğü olarak yeni Adalet Sarayında faaliyete geçirilmiştir. İnşallah Bartın halkımız daha ferah bir ortamda Adalet hizmetini alacaktır” diye konuştu.

Kaynak: “En ufak şüphemiz bulunmuyor”

Bartın halkının adli sorunlarına ilişkin hiçbir mağduriyet yaşamaması için çaba gösterdiklerinin altını çizen Kaynak, Bartın Adalet Sarayı’nda yeni binadaki ihtişamına yakışan adaletli kararlar çıkacağından en ufak şüphelerinin bulunmadığını da vurgulayarak “Yaklaşık olarak 16 aydır görev yaptığım Bartın'da iş bu binanın yapım aşamasında çorbada bir nebze olsun tuzumuzun bulunması şahsımı ayrıca mutlu etmiştir. Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün belirttiği gibi ‘Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.’ felsefesinden yola çıkarak tüm Bartın halkının adli sorunlarına ilişkin hiçbir mağduriyet yaşamaması için çaba gösterdiğimizi belirtmek ve tüm Bartınlı vatandaşlarımıza kapımızın sonuna kadar açık olduğunu siz değerli basın mensupları aracılığı ile bildirmek isterim. Rabbim öbür dünyada hesabını veremeyeceğimiz işleri bizlere yapmayı nasip etmesin inşallah diyorum. Bartın Adalet Sarayında yeni binamızdaki ihtişamına yakışan Adaletli kararlar çıkacağından en ufak şüphemiz bulunmamaktadır. Bartın'ımıza hayırlı uğurlu olsun, Rabbim utandırmasın diyerek hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

BARTIN ADLİYESİ YENİ BİNASINA TAŞINDI!
BARTIN ADLİYESİ YENİ BİNASINA TAŞINDI!
BARTIN ADLİYESİ YENİ BİNASINA TAŞINDI!
BARTIN ADLİYESİ YENİ BİNASINA TAŞINDI!
BARTIN ADLİYESİ YENİ BİNASINA TAŞINDI!
BARTIN ADLİYESİ YENİ BİNASINA TAŞINDI!
BARTIN ADLİYESİ YENİ BİNASINA TAŞINDI!
BARTIN ADLİYESİ YENİ BİNASINA TAŞINDI!
BARTIN ADLİYESİ YENİ BİNASINA TAŞINDI!
BARTIN ADLİYESİ YENİ BİNASINA TAŞINDI!
BARTIN ADLİYESİ YENİ BİNASINA TAŞINDI!