Bartın'a 2 cezaevi birden yapılıyor

AK Parti Bartın Milletvekili ve Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartın'a 1 adet T Tipi Ceza İnfaz Kurumu, 1 adet Açık Ceza İnfaz Kurumu, 60 adet cezaevi lojmanı ve müştemilat yapımı işinin 8 Ocak'ta ihalesinin yapılacağını söyledi.

Bartın'a 2 cezaevi birden yapılıyor

Milletvekili Aldatmaz; Bartın Serdar Köyü mevkiinde 46 bin 18,08 metrekare alan üzerine 1 adet T Tipi Ceza İnfaz Kurumu ile 1 adet Açık Ceza İnfaz Kurumu ve bunlara ait hizmet binalarının yapılacağını belirterek, “8 Ocak’ta ihalenin yapılarak sözleşmenin imzalanmasının ardından 15 gün içerisinde müteahhit firmaya yer teslimi yapılarak, inşaat çalışmalarına başlanacak. Bu tarihten itibaren 650 gün içerisinde tesislerin inşaatı tamamlanacak. Yapılacak olan kurumlarda; T tipi Ceza infaz kurumunda 1000, Açık Ceza İnfaz Kurumunda ise 240 olmak üzere toplam 1240 tutuklu ve hükümlü kalacak. Mevcut ceza infaz kurumlarımızla birlikte de çalışan sayımız 500’e çıkacak.” Dedi.

Milletvekili Aldatmaz daha önce Bartın’da, bir iş hanında hizmet veren Amasra Adliyesi için yeni “Amasra Adliye Sarayı” binasını, Bartın’a yakışır yeni “Bartın Adliye Sarayı” binasını yaptıklarını, Ulus Adliye Sarayı ihalesinin de yakında yapılacağını belirterek; “Bartın’a yapılan yatırımlardan dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç ve önceki dönem Adalet Bakanlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.