Bartın, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı

Bartın'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100'üncü yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Erkan Şahin, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Atatürk anıtına çelenk sundu. Kutlama programı Bartın Valiliğinde tebligatların kabul edilmesinin ardından, Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinliklerle devam etti. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Deniz Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Hakan Aras şunları söyledi:  'Bugün yüce Türk milletinin büyük fedakarlıklarla verdiği istiklal mücadelesinin zaferle taçlandırıldığı Büyük Taarruz'un 100'üncü yıl dönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri gününü büyük bir gurur ve coşkuyla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan bu zafer sadece vatan topraklarının düşmandan kurtarılmasını sağlamamış, Anadolu'nun Türk yurdu olduğu tescillenerek büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde ilelebet payidar kalacak Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş süreci temelleri atılmıştır.

Bartın, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı

Muazzam bir eser konumunda

Kahraman Türk ordusunun kendisinden sayıca çok daha üstün olan işgal ordusuna karşı başlatılan her safhasıyla düşünülerek hazırlanan ve Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bizzat sevk ve idare edilen bu harekat ile kazanılan bu eşsiz zafer Türk ordusunun yüksek kudret ve kahramanlığının tüm dünyaya gösterildiği muazzam bir eser olmuştur. Bu eşsiz zafer Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderlik ve komutanlık dehası ile ordu millet bütünlüğü içinde kazanılmıştır. Ayrıca tarih boyunca ortak değerler ve milli ülkeler Ayrıca tarih boyunca ortak değerler ve milli ülküler etrafında kenetlenen Türk milletinin tarih sahnesinde daha dinç bir şekilde tekrar çıkma kararlılığı bütün dünyaya kanıtlanmış. Milli varlık ve hukukumuz bütün dünyaya kabul ettirilmiş, yüce Türk ulusunun ve onun şanlı ordusunun vatanı ve bağımsızlığı uğruna neler yapabileceği tüm tüm dünyaya gösterilmiştir. Bu sefer sömürgecilerin istila emellerini, akamete uğratan, Türk milletinin bağımsız ve egemen yaşam yolunu aydınlatan bir meşaledir. Tarihten aldığımız dersler, ülkemize yönelik tehditlerin ancak Üçlü Türk Silahlı Kuvvetleri ile caydırılabileceğini ve bertaraf edilebileceğini gözler önüne sermektedir.

Hiçbir zorluktan yılmayacağız

Kudretine asil milletimizin sevgi ve desteğinden alan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri hiçbir zorluktan yılmadan esas Esas sorumluluğu olan harbe hazırlık seviyesini ve caydırıcılığını en üst seviyeye idame etmeye sahip olduğu çağdaş silah ve platformları ile üstün nitelikli yüksek eğitim seviyesine sahip, insan gücü sayesinde geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de egemenliğimizin, bağımsızlığımızın, şehit kanlarıyla yoğrulup bayraklaşan kutsal vatan topraklarının bütünlüğü ve güvenliğinin teminatı, mavi batan Mavi Vatan denizlerimizdeki hak ve menfaatlerimizin koruyucusu olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle bu topraklarda hür ve kendini bağımsız altında yaşamanızı bu duygu ve düşüncelerle bu topraklarda hür ve kendi bağım kendi bayrağımız altında yaşamımızı kanları ve canları pahasına sağlayan otuz Ağustos zaferini bizlere armağan eden başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Otuz Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri günümüz kutlu olsun.” Törende daha sonra şiirler okundu, halk oyunları gösterileri gerçekleştirildi. Kutlamalar tören geçişi ile sona erdi. Kutlamalara, AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, kurum müdürleri, askeri erkân, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Bartın, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı
Bartın, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı
Bartın, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı
Bartın, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı
Bartın, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı
Bartın, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı