Bankoğlu 'Muhtarlarımızla nabız yokladık

Hem 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Seçim çalışmaları hem de 14 Mayıs milletvekilliği seçimlerinde kendisine gösterilen teveccüh için teşekkür etmek amacıyla Kemerköprü, Köyortası, Gölbucağı, Tuna mahallesi, Orta mahalle ve Kırtepe muhtarlarını ziyaret eden CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, 'Muhtarlarımızla nabız yokladık' dedi.

Bankoğlu 'Muhtarlarımızla nabız yokladık

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, Bankoğlu; Kemerköprü, Köyortası, Gölbucağı, Tuna mahallesi, Orta mahalle ve Kırtepe muhtarlarını ziyaret etti. Başta seçimler olmak üzere ülke gündemini değerlendirdiklerini belirten Bankoğlu, muhtarların ardından Karakaş caddesi ve Arasta’da esnaflarla görüştü. Bankoğlu basına yaptığı değerlendirmelerde yurttaşların olumlu ve olumsuz tüm sorularına cevap vermeye çalıştıklarını belirtti.

“Kılıçdaroğlu  PKK’nın suikast girişimine maruz kalmış tek siyasetçidir”

Milletvekili Bankoğlu özellikle terör örgütü ile ilgili olarak yöneltilen sorulara hassasiyetle cevap verdiklerini söyledi. İkinci kez CHP Bartın Milletvekili seçilen Bankoğlu “Olaysız gün geçmeyen bir ülke haline geldik. Beceriksizlikleri, hesap vermekten müthiş korktukları ve samimiyetsizlikleri yüzünden yıllardır her gün yüksek tansiyonlu bir gündem yaratmayı başarıyorlar.  Halkın huzurunu kaçırmak konusunda çok mahirler. Keşke ekonomi, sağlık, eğitim, dış politika gibi çökerttikleri alanlarda da bu kadar becerikli olabilselerdi. Neyse ki liyakat sahibi uzmanlarımızla bunları düzeltecek olan biziz. Şu unutulmasın; Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu 2016 yılında Artvin’de PKK’nın suikast girişimine maruz kalmış tek siyasetçidir. PKK destekçisi olduğu için mi bu başına geldi? Aklı başında kimsenin inanmayacağı yalanlarla halkı resmen kin ve öfkeye sevk eden hükümetin bu işten çıkarı var çünkü.

“HÜDAPAR’ı TBMM’ye sokan da biz değiliz”

Fettullah ile yıllarca kol kola gezen, devletin içinde semiren paralel devlete göz yuman, bitsin bu hasret diye şarkılar söyleyenler, onları yere göğe sığdıramayan biz değiliz. ‘Hizbullah da PKK da terör örgütü değildir’ diyen HÜDAPAR’ı TBMM’ye sokan da biz değiliz. Ne olursa olsun, koltuklarını kaybetmemek, hesap vermemek için her yolu deniyorlar. 22 yıldır iktidarda olanlar vaatte bulunamaz, hükümetin işi icraattır. Yok ayakkabı numaralarına kadar biliyoruz, şu sayıda terörist kaldı, onu da bulduk mu tamam gibi zavallı açıklamalar yapıp sonra da milliyetçilik dersi verdikleri ülkemizde her gün şehitlerimiz olmaya devam ediyor. Bize iftira atıp, laf yetiştirene kadar işlerine dört elle sarılmaları lazım” dedi.

“28 Mayıs’ta oy vermeye davet ettik

Açıklamasının sonunda 28 Mayıs seçimlerinin siyahla beyazın ya da umutla karanlığın arasında bir tercih olduğunu, milletin oy verirken tek adam rejiminden kurtulup güçlendirilmiş parlamenter sistemin gelmesi ve güçlü bir Meclis’e geçilmesi gerektiğini belirtti. Bankoğlu “Ziyaretlerimizde bu seçim her bakımdan köprüden önceki son çıkış, dedik. Elini kolunu sallayarak girmiş ve daha da gelmeye devam eden 10 milyon mülteci ile yaşamak istemeyenler, işsiz ve muhtaç bir yarın istemeyenler, uyuşturucu ticaretinin dünyadaki gözde rotası ya da kara para aklama konusunda ilk sıralarda olmayı ülkesine yakıştıramayan, bunu içine sindiremeyen gerçek milliyetçileri 28 Mayıs’ta oy vermeye davet ettik. Baharlar ancak böyle gelecek” dedi.