Bankoğlu Kurban Bayramını kutladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, Kurban Bayramı mesajı yayınladı. Genel Başkan Yardımcısı Bankoğlu mesajında 'Dileğimiz daha güzel bayramlar görmek' dedi.

Bankoğlu Kurban Bayramını kutladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, Kurban Bayramı vesilesiyle ilçe ve köy ziyaretlerinde Bartınlılar ile birlikteydi. 28. Dönem CHP Milletvekili olarak ikinci kez Bartın’dan seçilen Bankoğlu, partisinin Merkez Yürütme Kurulu’nda görev alarak partisinin bayramda memleketine geldi.

Bankoğlu yayınladığı bayram mesajında şunları kaydetti:

Yarınlara umutla ve inançla baktığımız, sağlıklı, huzurlu, bereketli ve güzel günler dilediğimiz bir bayrama daha eriştik. Büyük ve güçlü bir aile olduğumuz güzel ülkemizde, sevginin ve saygının en güçlü ortak noktamız olması ümidiyle çalışıyoruz. Adaletin ve hukukun hâkim olduğu, huzurlu ve mutlu yaşamanın herkesin hakkı olduğu daha güzel günlere kavuşmak hepimizin ortak dileği. Tüm yurttaşlarımıza barışın, birliğin, saygı ve anlayışın daim, adalet ve hukukun hâkim olduğu refah bir ülke diliyor, kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Emeklilerin koşulları çok üzücü

Bankoğlu basına yaptığı açıklamada özellikle emeklilerin gittikçe ağırlaşan hayat şartları karşısında çok ihmal edildiğini belirtti. CHP’li vekil “Sayın Genel Başkanımız başta olmak üzere tüm milletvekillerimizin konuyu ısrarla gündemde tutması 2018’den bu yana bayram öncesi ikramiye verilmektedir. O gün için bir kıymeti olan meblağ, bu yıl 2 bin lira gibi hayat pahalılığından ve gerçeklerden uzak bir miktarla emekli yetinmek zorunda bırakmıştır. Partimizin emekliye 15 bin lira ikramiye verme sözünün yanından dahi geçilmemiştir. Her şeyin ateş pahası olduğu bu dönemde tüm yurttaşlarımızın zorluk çektiğini biliyoruz. Bayram sonrası yapılacak maaş düzenlemelerinde, devlete bir ömür vergi ödemiş ve emekli olmuş kişilerin de hayatın gerçeklerine uygun bir artışla rahatlatılmasını bekliyoruz” dedi.