Bankoğlu 'Ekmeğinizi mültecilere kaptırmayacaksınız!'

CHP Bartın Milletvekili Adayı Av. Aysu Bankoğlu, kalabalık parti örgütü ile Sanayi Sitesindeydi. Milletvekili Bankoğlu, 'Oto Sanayiye ve herkese sözümüz var. Ekmeğinizi mültecilere kaptırmayacaksınız!' dedi.

Bankoğlu 'Ekmeğinizi mültecilere kaptırmayacaksınız!'

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur Cumhurbaşkanlığı Seçimi için örgütü ile beraber Kılıçdaroğlu’na destek istemeye devam ediyor. Kalabalık parti örgütü ile ziyaretlerine Oto Sanayi’nda devam eden Aysu Bankoğlu, zaman zaman  sanayiye yaptığı ziyaretlerinin azlığına ilişkin sitemler aldığını, hemşehrilerinin haklı olduğunu ancak TBMM’deki yoğun çalışmaların, yaşanan sel ve Amasra Maden Faciası’nın programlarını aksattığından bahsetti.

Bankoğlu basına yaptığı açıklamada “Bugün Oto Sanayi’de her yaştan, her görüşten ticaret insanı ve emekçilerimiz ile birlikteydik. Örgütümüz ile gün boyu yaptığımız ziyaretlerde hemşerilerimizin sıkıntılarını dinledik. Hükümetin yaratmaya çalıştığı kafa karışıklığına karşı önce gerçekleri sonra doğruları söyledik. Gerilimden beslenen siyasetin halkımız üzerinde aksi tesir ettiğini görmekten dolayı çok mutluyuz. Değişimin ve huzur ortamının özlemi çok yoğun hissediliyor. Suriyelilerden Afganlara kadar 10 milyona yakın kim olduğu belirsiz mülteciye verecek ülkemiz olmadığını söyledik. Söz istediler sadece sanayiyi değil ülkemizin gençlerini, iş bekleyen vatan evlatlarımızı mültecilere teslim etmeyeceğiz, ekmeğini kaptırmayacağız. Bölgenin ve çalışanların haklı sıkıntı ve isteklerini dinledik. Aslında geçim derdinden sonraki en büyük şikayet, 22 yıllık bu yaşlı ve yorgun hükümetin sanki yeni iktidara gelecekmiş gibi hayaller satması. İnşallah yeni dönemde enerjik, hesap veren, ortak akılla, onların görüşleri doğrultusunda kararlar veren yeni bir hükümet ile her şey çok güzel olacak. 

Özellikle genç arkadaşlarımızın güzel günler göreceği, insanca yaşayacağı bir geleceğe kavuşmaları için çare Kılıçdaroğlu dedik. Cep telefonu gibi otomobil gibi artık ihtiyaç olan şeylere ulaşmalarının kolaylaşacağını anlattık” dedi.

Bankoğlu gençlerin fikirlerini korkmadan söyleyeceği, eleştirdiğinde veya sosyal medyada görüşlerini belirttiği zaman özgürlüğünü kaybetme, hakaret işitme, parmak sallama ve tehdit devrinin biteceğini belirtti. Ayrıca gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV’nin sıfırlanacağını, ilk internet aboneliklerinden vergi alınmayacağını ve indirimli paketlere ulaşacaklarını hatırlattı. Bankoğlu “Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak. Düşünsenize gençlerin bununla ilgili hayal bile kuramadığını görmek çok üzücü. Hayal kuramayan bir gençlik yarattılar ama söz; bu da geçecek, az kaldı” sözleri ile açıklamasını bitirdi.