Bankoğlu, CHP Parti Meclisine seçildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6. Kez Genel Başkan seçildiği CHP 37. Olağan Kurultayı, Parti Meclisi (PM) oylamasının da yapılmasıyla sonuçlandı. 222 kişinin aday olduğu oylamada, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak en çok oyu alarak PM'ye birinci sıradan giren isim olurken CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu da PM girmeyi başardı. PM giren 52 isimden biri olan Bankoğlu, sosyal medya sayfasından da kendisini destekleyen herkese teşekkür etti.

Bankoğlu, CHP Parti Meclisine seçildi

“Hedef iktidar” sloganıyla Bilkent Odeon Kültür Merkezi’nde yapılan CHP’nin 37. Olağan Kurultayı’nın ikinci gününde, 1357 delege PM ve Yüksek Disiplin Kurulu’nu (YDK) belirlemek için oy kullandı. Delegeler CHP Parti Meclisi ve 8’i Kültür ve Bilim Platformu’ndan olmak üzere toplamda 60 kişi ve 15 kişilik YDK için ise ayrı ayrı oy verdi. Sabah saatlerinde başlayan adaylık başvuruları öğlene doğru sona erdi. 222 kişi PM için başvuruda bulundu. Başvuran isimler arasında CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu da yer aldı.  15 kişilik Yüksek Disiplin Kurulu için de 47 başvuru yapıldı.

Faik Öztrak seçimden birinci çıktı

Seçimlerin sonunda ise CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak en çok oyu alarak 52 kişilik PM’ye birinci sıradan girmeyi başardı. Yeterli oyu alamayan mevcut genel başkan yardımcıları Ünal Çeviköz, Yıldırım Kaya ve Tuncay Özkan yönetime veda eden isimler oldu. Bir başka Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ise ilk 52 kişinin arasına girmeyi başardı ancak parti tüzüğü gereği uygulanan cinsiyet kotasıyla liste dışı kaldı.

Bankoğlu’ndan teşekkür

Parti Meclisine seçilen CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu sosyal  medya sayfasından “37. Olağan Kurultayımızda, delegelerimizin oylarıyla Parti Meclisi üyeliğine seçildim.  Çalışmalarıyla desteğini esirgemeyen tüm teşkilatlara, özellikle Bartın örgütümüze ve İl Başkanımız Selim Karakaş’a, Amasra Belediye Başkanımız Recai Çakır’a, Merkez İlçe Başkanımız Nazif Çomak’a, Amasra İlçe Başkanımız Seyhan Bilgin’e, Ulus İlçe Başkanımız Yaşar Yıldırım’a, İl Sekreterimiz Bülent Soyöz’e, İl Gençlik Kolları’ndan Hatice Tuğçe Kaya’ya ve tüm delegelere teşekkürlerimi sunuyorum. İkinci Yüzyıla Çağrı Bildirimiz doğrultusunda, yeni dönem ülkemize hayırlı olsun” değerlendirmesinde bulundu.

İşte yeni PM!

Aysu Bankoğlu’nda yer aldığı 52 kişilik yeni PM şu isimlerden oluşuyor:

1-Faik Öztrak
2-Bülent Kuşoğlu
3-Ali Öztunç
4-Rıfat Nalbantoğlu
5- Oğuz Kaan Salıcı
6-Onursal Adıgüzel
7-Umut Akdoğan
8-Deniz Demir
9- Gürsel Erol
10- Erdoğan Toprak
11-Selin Sayek Böke
12-Veli Ağbaba
13-Ahmet Akın
14-Hakkı Suha Okay
15-Ednan Arslan
16-Gamze Akkuş İlgezdi
17-Zeynel Emre
18-Murat Emir
19-Tekin Bingöl
20-Ulaş Karasu
21-Gamze Taşcıer
22-Gökan Zeybek
23-Bülent Tezcan
24-Orhan Sarıbal
25-Seyit Torun
26-Tahsin Tarhan
27-Özgür Karabat
28-Nurhayat Altaca Kayışoğlu
29-Gaye Usluer
30-Muharrem Erkek
31-Gökhan Günaydın
32-Eren Erdem
33-Hasan Baltacı
34-Devrim Barış Çelik
35-Gülizar Biçer Karaca
36-Nevaf Bilek
37-Müslim Sarı
38-Ali Mahir Başarır
39-Aysu Bankoğlu
40-Yaşar Seyman
41-Candan Yüceer
42-Aylin Nazlıaka
43-Pınar Uzun
44-Ayça Taşkent
45-Sevgi Kılıç
46-Erbil Aydınlık
47-Gökçe Gökçen
48-Ahmet Hakan Uyanık
49-Neslihan Hancıoğlu
50-Semra Dinçer
51-Gizem Özcan
52-Hasan Efe Uyar