Bankoğlu, 19 Mayıs'ı kutladı

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutladı. Bankoğlu 'Gençler geleceklerini sandıkta belirleyecek.'dedi.

Bankoğlu, 19 Mayıs'ı kutladı

 

CHP Bartın Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu, ekonomik buhran ve salgın nedeniyle olağanüstü zor günler geçiren ve üzerine bayramı da içine alan 17 günlük sokağa çıkma kısıtlamasıyla nefesi kesilen esnafları ziyaret etti ve yurttaşların sorunlarını dinledi.

 

Hükümetin her milli bayramda olduğu gibi bu yıl da 19 Mayıs tören ve kutlamalarının yapılmaması için her türlü bahaneyi ve gücünü kullanacağını belirten Bankoğlu, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada:

“Çok zor bir dönemin içindeyiz. Kısıtlama öncesinden beri kentimizde ve ilçelerimizde hemşehrilerimizle bir araya geliyorum. Karşımızda çarşıyı, pazarı, berberi, lokantayı kapatıp, kendine her türlü ayrıcalığı tanıyan bir hükümet var. Yurttaşına dünyada en az desteği verirken büyük meblağlarla beşli müteahhit çetesini destekleyerek tarihe geçen bu hükümetin, beceriksiz salgın yönetimiyle karşı karşıyayız. Maske dağıtamamakla başlayan ve bugün öğretmenlerini bile aşılayamamış, günlük can kaybının 400 kişiye ulaştığı bir ortamdayız. Lebalep kongrelere, kendi cenaze ve kutlamalarına, işine gelen protestolara karşı son derece mesafesiz olan hükümetin özellikle resmi bayramlarımıza karşı gösterdiği tutum 19 yıldır biliniyor. Milli değerlerimizi ve Atatürk’ü unutturma çabası nafiledir. Türkiye Atatürk’tür.

Bugün 19 Mayıs! Umudun başladığı nokta. Bizler mücadele etmeyi atalarımızdan öğrendik. Ülkemizin kurulmasındaki bu önemli kilometre taşı, bizlere bayrağımızı güçlü bir ülke olarak yaşatma sorumluluğunu da veriyor. Herkesin ama en çok gençlerin umut tacirliği yapanlara dersini vereceği zaman artık gelmiştir. İşsizlikte ülke tarihinin rekorunu kıran, Merkez Bankası kasasının bile boşaltıldığı, ithal etmeyi, borçlanmayı, hasta ve yolcu garantilemeyi iş edinmiş olanların ülkeyi getirdiği nokta ortada. 10 milyona dayanmış olan işsizlikle çalışan, çalışmayan, genç, yaşlı her kesimden yurttaşımızın ümitsiz, moralsiz ve çaresiz olduğu bu ortamın müsebbibi AKP hükümetidir.

19 Mayıs, Anadolu’nun işgaline karşı Atatürk’ün 1919 yılında Samsun’da başlattığı bir kurtuluş mücadelesidir. Bu mücadele Türkiye Cumhuriyeti’nin oluşumundaki önemli kilometre taşlarındandır. Bu ülkenin kurulması, her kökenden binlerce şehidin her yaştan yurttaşın büyük fedakarlıkları ile mümkün olmuştur. Zaferin sonunda, bayrağımız altındaki tüm gençlere seslenen Atatürk “Bütün ümidim gençliktedir” derken kimseyi ayırmadan yine geleceği işaret etmiştir. Bütün gençlerin bayramını bir kez daha kutluyorum. Olup bitenlere seyirci, sorgulamayan, körü körüne itaat eden bir gençlik isteyenler var. Ancak CHP gençlerin sözlerini, fikirlerini, isteklerini dinleyerek ve en önemlisi gençlere güvenerek yolumuzu açmaktadır. Bütün gençlere “gençliklerini yaşayabilmelerini” diliyorum. Her şey çok güzel olacak. Birlikte başaracağız.” dedi.