Balık, Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık, Cumhuriyetimizin 100. Yılını ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı. Başkan Balık kutlama mesajında 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eserim dediği Cumhuriyet, geleceğimizin de en büyük güvencesidir' dedi.

Balık, Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık, Cumhuriyetimizin 100. Yılını ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı. Başkan Balık kutlama mesajında şunları söyledi:

"Mukaddes Vatanımızın bütünlüğü, Milletimizin birliği uğruna, tarihte eşine az rastlanır bir kurtuluş mücadelesi vererek kazandığımız Kurtuluş Savaşı’nın ardından “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” şiarıyla ilan edilen Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu milletçe hep birlikte yaşıyoruz. Cumhuriyet, her türlü imkânsızlıklara rağmen çok ağır bedeller ödenerek, örnek vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla gösterilen kahramanlığın eseridir. Nitekim ezelden beridir hür yaşamış Türk Milleti Kurtuluş Savaşı’nı da bu azimle kazanmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyet, geleceğimizin de en büyük güvencesidir.

“Büyük bir zaferle sonuçlandı”

Her türlü zorluğa ve imkânsızlığa rağmen Aziz Milletimizin bağımsızlığına kavuşabilmek için kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle topyekûn inanç ve kararlılıkla giriştiği Kurtuluş Savaşı’mız, her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. İstiklal Savaşımızda, atalarımızın mücadelesine ilham kaynağı olan özgürlük ve bağımsızlık ruhu, milletimizin iradesini esaret altına almak ve ülkemizi parçalamak isteyen güçlere ve onların işbirlikçilerine karşı bugün de en önemli gücümüzdür. Bu duygularla Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, yüreğimizde ölümsüzleşen şehit ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı can-ı gönülden kutluyorum.”