BAKKA'dan kruvaziyer turizmi eğitimi

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansınca, Gümrük ve Yat Limanı açıldıktan sonra özellikle Amasra'da hayata geçen ve o günden bugüne de birçok Rus turistin ilçeyi ve Bartın'ı ziyaret etmesini sağlayan , kruvaziyer turizmiyle ilgili kurum ve kuruluşlara, STK'lara, turizm işletmelerine yönelik 10 Ağustos 2023 Perşembe günü saat 14:00 - 16:30 arasında çevrimiçi 'Kruvaziyer Turizmi ve Destinasyon Yönetimi Farkındalık Eğitimi' verecek.

BAKKA'dan kruvaziyer turizmi eğitimi

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansınca, Gümrük ve Yat Limanı açıldıktan sonra özellikle Amasra’da hayata geçen ve o günden bugüne de birçok Rus turistin ilçeyi ve Bartın’ı ziyaret etmesini sağlayan , kruvaziyer turizmiyle ilgili kurum ve kuruluşlara, STK’lara, turizm işletmelerine yönelik 10 Ağustos 2023 Perşembe günü saat 14:00 - 16:30 arasında çevrimiçi  “Kruvaziyer Turizmi ve Destinasyon Yönetimi Farkındalık Eğitimi” verecek.  BAKKA eğitimle ilgili şu bilgileri verdi:

“Batı Karadeniz'in eşsiz sahilleri ve tarihi yerleri, kruvaziyer turizminin bölgede giderek daha fazla ilgi görmesine neden olmaktadır. TR81 Batı Karadeniz Bölgesinin turizm potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla; 2022 yılında liman altyapı yatırımlarını tamamlayarak kruvaziyer gemilerine ev sahipliği yapan Amasra başta olmak üzere bölge genelinde kruvaziyer turizminin geliştirilmesi çalışmaları yürütülmektedir. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ve yerel paydaşlar işbirliğinde yürütülen çalışmalar kapsamında bu turizm alanında öne çıkan destinasyonlardaki limanlara ve liman otoritelerine ziyaretlerde bulunulmuş ve teknik incelemeler gerçekleştirilmiş, tecrübe paylaşımları yapılmış, görüş ve öneriler alınmıştır. Bu çalışmalara ek olarak kruvaziyer turizminin sürdürülebilir gelişimi için yerel farkındalığın arttırılması büyük bir öneme sahiptir. Bu kapsamda kruvaziyer turizmi ile doğrudan teması olan kurum ve kuruluşlara, STK’lara, turizm işletmelerine yönelik 10 Ağustos 2023 Perşembe günü saat 14:00 - 16:30 arasında çevrimiçi olacak şekilde “Kruvaziyer Turizmi ve Destinasyon Yönetimi Farkındalık Eğitimi” verilmesi planlanmaktadır. Farkındalık eğitimi “Destinasyon Yönetimi, Kruvaziyer Turizmine Genel Bakış ile Kruvaziyer Hatları ve Uluslararası Kruvaziyer Etkinlikleri” konularını kapsamakta olup kruvaziyer turizminin sürdürülebilir gelişimini ve bu alanda yerel ve bölgesel farkındalığın arttırılmasını hedeflemektedir.”