Aysu Bankoğlu 30 Ağustos Zafer bayramını kutladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı. Bankoğlu, ''30 Ağustos zaferiyle Türkiye'nin bağımsız ve özgür bir ülke olacağı tüm dünyaya duyurulmuştur. Bu zafer sadece egemen devletlere değil, yerli işbirlikçilerine karşı da verilmiş, sömürge isteyen zihniyetler de yenilgiyi yaşamıştır' dedi.

Aysu Bankoğlu 30 Ağustos Zafer bayramını kutladı

 

Bankoğlu: Atatürk’e duyulan sevgiyi azaltamayacaklar

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıldönümüne ilişkin bir açıklama yayınladı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kumandanlığında Dumlupınar’da zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un üzerinden 101 yıl geçtiğini belirten CHP’li Bankoğlu, 30 Ağustos’un sadece ülkeyi sömürgeleştirmek isteyen dış güçlere karşı değil, aynı zamanda yerli işbirlikçilere karşı verildiğini de belirtti.

Bu toprakları para karşılığında vermek kabul edilemez bir aymazlıktır

Sadece Anadolu’nun ve milletimizin kaderini değil, dünyanın kaderini kökten değiştiren, işgalcileri bu topraklarda bozguna uğratırken, saygın, güçlü ve özgür bir cumhuriyetin temellerini atan ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm dava arkadaşlarını minnet ve rahmetle anıyorum. Atatürk bir çığır açmış ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Bunu yıkmaya kalkan kim olursa olsun altında kalmaya mahkûmdur. Bu toprakları bize vatan olarak sunan Atatürk ve tüm dava arkadaşları daima kalplerimizde ve dualarımızdadır. Bunu silmeye ne kişilerin ne de ülkelerin gücü yetmez. Işığıyla bizi daima aydınlatan ve aydınlatmaya devam eden ulu önderimizin şu sözünü hiç unutmayalım. “Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.” İşte bütün mücadelemiz bu yüzdendir. Yüzbinlerce şehidin kanıyla sulanmış bu toprakların mirasını para karşılığında vermek kabul edilemez bir aymazlıktır.”

Atatürk’e duyulan sevgiyi azaltamayacaklar

“Bugün; Atatürk’ün tam bağımsız bir ülke kurmayı aklına koyduğu uzun ve zorlu yolculukta, dava arkadaşları ve milletin gücüyle Anadolu topraklarını düşmandan temizlediği gündür. İşte Türkiye Cumhuriyeti olmanın bu son adımı, 100 yıl önce başlayan Büyük Taarruz’du. Düşmanlar tarafından parçalanıp istila edilmiş, yokluk ve sefalet çeken bir imparatorluktan, büyük, güçlü, kendine yeten, onurlu bir cumhuriyet inşa eden askeri ve siyasi dehamız Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi bugün ve her gün rahmet ve minnetle anıyorum. Bayramlarda, özel günlerde, hutbelerde Atatürk’ün adını ağzına almaya korkanlar bilsin ki hiçbirisinin gücü Atatürk’ün başarılarını da ona duyulan sevgiyi de azaltamaz. Bu yüzden daha yüksek sesle diyorum ki; 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.”

Bizlere düşen Cumhuriyetimizi ve Atatürk’ü hedef alanlara karşı siper olmaktır

Bankoğlu’nun mesajında şunlar yer aldı:

“30 Ağustos zaferiyle Türkiye’nin bağımsız ve özgür bir ülke olacağı tüm dünyaya duyurulmuştur. Bu zafer sadece egemen devletlere değil, yerli işbirlikçilerine karşı da verilmiş, sömürge isteyen zihniyetler de yenilgiyi yaşamıştır. Bugün de ülkeyi karanlığa sürükleyen, şahsi çıkarlarını her şeyin üstünde gören, sömürgeci zihniyetlere karşı mücadelemiz Atatürk’ün yolunda devam etmektedir. 30 Ağustos’un kahramanları halk yararına, insanlık onuruna yakışır bir hayat ve eşit yurttaşlık için bu zaferi kazanmışlardır. Bugün bizlere düşen, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine daha fazla sahip çıkmak, Cumhuriyetimizi ve kurucumuz Atatürk’ü hedef alanlara karşı hep birlikte siper olmaktır. İşsizliğin, yoksulluğun, korku ve baskının olduğu ülkemizde, insanlık onuruna yakışır, özgür, bağımsız, eşit ve üreten bir Türkiye’yi yeniden yeşerteceğimize inancımız tamdır.”