Arslan Regaip Kandilini kutladı

Bartın Valisi Nurtaç Aslan, bir mesaj yayınlayarak Bartın halkının ve tüm İslam aleminin Regaip Kandilini kutladı.

Arslan Regaip Kandilini kutladı

Vali Arslan mesajında şunları söyledi:

“Feyzin, bereketin ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi, Ramazan ayının da müjdecisi olan bir Regaip Kandiline daha kavuşmanın huzurunu yaşıyoruz.

Regaip gecesi; lütuf ve ihsanla dolu, çok iyi değerlendirilmesi gereken kıymetli bir gecedir. Bizler bu gecede Yüce Yaradan’a, ailemize, milletimize ve tüm insanlığa karşı sorumluluklarımızın olduğunu bir kez daha hatırlamalı, kandillerimizin özüne yakışır şekilde vicdan muhasebesi yapmalı, yanlış ve kusurlarımızdan dönme konusunda çaba sarf edip, küslük ve dargınlıklara son vererek, bu anlamlı günün iyilik ve güzelliklere vesile olması için üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz.

Yüce Allah’ın rahmet ve merhametinden bolca faydalanabilmek için önemli bir fırsat olan bu mübarek gecede ve devam eden mübarek aylarda birbirimize edeceğimiz duaların birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi daha da artıracağına inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Bartınlı hemşehrilerimiz olmak üzere, ülkemiz ve İslam aleminin Regaip Kandilini ve Mübarek Üç Aylarını tebrik ediyor, bu mübarek gün ve gecelerin ilimize, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, bereket ve huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”