Arslan, Mevlid Kandilini kutladı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan bir mesaj yayınlayarak Bartın halkının, ülkemizin ve İslam aleminin Mevlid Kandilini kutladı. Vali Arslan mesajında 'Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu mübarek gecenin birlik ve beraberliğimize vesile olmasını temenni ediyor Bartınlı hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandilini kutluyorum' dedi.

Arslan, Mevlid Kandilini kutladı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan bir mesaj yayınlayarak Bartın halkının, ülkemizin ve İslam aleminin Mevlid Kandilini kutladı. Vali Arslan mesajında şunları söyledi:

“Yaşamı boyunca daima güzel ahlakın, adaletin ve faziletin timsali olan Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) yeryüzünü teşriflerini müjdeleyen Mevlid Kandiline ulaşmanın huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.  Her türlü şiddet ve zulmün had safhada yaşandığı bir dönemde dünyayı şereflendiren Peygamber Efendimizin kendi yaşamından insanlığa aktardığı sevgi, şefkat, merhamet, barış ve hoşgörü her geçen gün yayılmış, iyilik ve güzelliğin müjdecisi olmuş, yeryüzünde güzel ahlakın, barışın, huzurun, hayır ve esenliğin tesis edilmesini sağlamıştır.

“Bu şuurla hayatımızı tanzim etmeliyiz”

Bizler de Peygamber Efendimizin müstesna hayatında öğrettiği iyiliği, güzelliği, doğruluğu, emaneti korumayı, insanı eşref-i mahlukat olarak görüp hakkını vermeyi, zayıf, yetim, kimsesiz ve muhtaçlara yardım etmeyi, hayırda yarışmayı, birbirini sevmeyi hasılı her yönüyle iyi bir insan olmayı en önemli vazife görüp bu şuurla hayatımızı tanzim etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu mübarek gecenin birlik ve beraberliğimize vesile olmasını temenni ediyor; Bartınlı hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandilini kutluyorum.”