Arslan, Jandarma Teşkilatının kuruluşunu kutladı

Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan bir mesaj yayınlayarak Jandarma Genel Komutanlığının kuruluşunun 184. Yılını kutladı. Vali Arslan mesajında 'Jandarma Teşkilatı, 184 yıllık köklü mazisinde gerek ülke sınırları içerisinde gerekse sınır ötesi operasyonlarda elde ettiği sayısız başarıyla yüce Türk Milletinin medarıiftiharı olmayı başarmıştır' dedi.

Arslan, Jandarma Teşkilatının kuruluşunu kutladı

Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan bir mesaj yayınlayarak  Jandarma Genel Komutanlığının kuruluşunun  184. Yılını kutladı. Jandarma Teşkilatının 184 yıl boyunca gerek ülke sınırları içerisinde gerekse sınır ötesi operasyonlarda sayısız başarı elde ettiğini ifade eden Vali Arslan “Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, kamu düzenine, toplumun asayiş ve emniyetine yönelmiş her türlü tehdidi bertaraf etme konusunda  üstün bir vazife anlayışı, kahramanlık ve fedakârlıkla görevini icra eden Jandarma Genel Komutanlığının 184’üncü kuruluş yıl dönümünü idrak etmenin haklı onur ve gururunu yaşıyoruz. Jandarma Teşkilatı, 184 yıllık köklü mazisinde gerek ülke sınırları içerisinde gerekse sınır ötesi operasyonlarda elde ettiği sayısız başarıyla yüce Türk Milletinin medarıiftiharı olmayı başarmıştır. Vatan ve millet sevgisiyle donanmış, insan odaklı yaklaşımı, çağın gereklerini kavrayan personel yapısı ve kurumsal disiplininin yanı sıra hayata geçirdiği sosyal ve kültürel projelerle de halk ile devlet arasında önemli bir köprü olmuştur” dedi.

“Milletimizin gönlündeki yerini perçinlemiştir”

Teşkilatın aynı zamanda afetlerde yadsınamayacak sorumluluklar da alarak milletimizin gönlündeki yerini perçinlediğini de kaydeden Nurtaç Arslan “Görevlerini bir an olsun aksatmadan yerine getirirken geçtiğimiz yıllarda dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında, meydana gelen afetlerde ve yaşanan yoğun göç dalgalarında kıymeti asla yadsınamayacak sorumluluklar da alarak milletimizin gönlündeki yerini perçinlemiştir. Bu duygularla, Jandarma Teşkilatımızın 184’üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz vatanımız uğruna canlarından vazgeçmiş tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. Jandarma Teşkilatımızın kahraman mensuplarına ve ailelerine sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum” şeklinde konuştu.