Arslan, Gaziler Gününü kutladı

Gaziler Gününü bir mesaj yayınlayarak kutlayan Bartın Valisi Nurtaç Arslan 'Gazilik, değeri hiçbir maddiyat ve dünyevi payeyle ölçülemeyecek kadar büyük, şanlı tarihimizin her döneminde emsalsiz kahramanlık destanları yazan milletimizin şerefle taşıdığı unvanlardan biridir' dedi.

Arslan, Gaziler Gününü kutladı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan bir mesaj yayınlayarak Gaziler Gününü kutladı. Mesajında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazilik” unvanı ile “Mareşal Rütbesi”nin tevdi edilişinin 102. Yılı olduğunu ifade eden Vali Arslan şunları söyledi:

“Kurtuluş Savaşımızın dönüm noktalarından biri olan Sakarya Meydan Muharebesi’nin 22 gün 22 gece süren amansız bir mücadele sonucu kazanılmasının ardından, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921'de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazilik” unvanı ile “Mareşal Rütbesi”nin tevdi edilişinin 102. yıl dönümünü ve 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Gazilik, değeri hiçbir maddiyat ve dünyevi payeyle ölçülemeyecek kadar büyük, şanlı tarihimizin her döneminde emsalsiz kahramanlık destanları yazan milletimizin şerefle taşıdığı unvanlardan biridir.

“Çok yüce bir görevi ifa etmektedirler”

Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak için şehit olmayı göze alan, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri olan gazilerimiz, temsil ettikleri değerlerin bilinci ve vatan sevgileriyle yeni nesillere rehberlik ederek bugün de çok yüce bir görevi ifa etmektedirler.  Hepimiz için büyük onur kaynağı olan bu gazi milletin bir ferdi olarak bizlere düşen görev; şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, bu vatanın bayrağını her alanda en ön safta dalgalandırmak, bağımsızlık mücadelesinin her mecrada devam ettiğini unutmadan, birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizi daha iyi yerlere taşımak için gayret etmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, devletin ve milletinin geleceği için canını hiçe sayarak bu toprakları bizlere vatan kılan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyor, hayatta olan gazilerimizin Gaziler Günü’nü tebrik ediyor, aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.”